منظور از DAE در فضای مجازی چیست و چگونه از آن استفاده می‌شود؟

DAE یک اصطلاح عامیانه اینترنتی است که ممکن است در Reddit یا توئیتر با آن برخورد کرده باشید. اما DAE  چیست و چه معنی دارد؛ از کجا آمده است و چگونه از آن استفاده می‌شود؟

DAE یا همان Does Anybody Else…?

به گزارش کالاسودا و به نقل از howtogeek، مخفف DAE یک کلمه اختصاری اینترنتی است که واژه کامل آن به ” does anybody else…” بر می‌گردد. غالباً در سؤال با افرادی استفاده می‌شود که عادت یا تجربه خاصی دارند و یا فکر می‌کنند خاص است.

شما خارج از شبکه Reddit با واژه DAE به ندرت بر می‌خورید، اما گاهی اوقات در چت روم یا در سایر شبکه‌های اجتماعی نیز دیده می‌شود.

برخی افراد از DAE برای مسخره کردن نظرات یا عادات دیگران استفاده می‌کنند. به عنوان مثال، اگر کسی عادت مسخره‌ای مانند قرار دادن سس کچاپ روی بستنی دارد.

علاوه بر این می‌توانید از DAE برای مسخره کردن شخصی که فکر می‌کند نظرات یا عادات و رفتارهای آن خاص است استفاده کنید.

این مخفف از Reddit پخش شده است، هرچند که به اندازه اصطلاحات عامیانه اینترنت محبوب نیست. اگر از این مخفف در فیس بوک یا توییتر استفاده می‌کنید ممکن است سایر کاربران با معنی آن آشنا نباشند. در این بخش به نحوه استفاده از DAE می‌پردازیم.

نحوه استفاده از DAE

اغلب DAE را در ابتدای یک جمله مشاهده می‌کنید؛ اما این قانون کلی نیست و شما می‌توانید در هر قسمت جمله از ان استفاده کنید.

به عنوان مثال، ممکن است بپرسید:

?” DAE hate the taste of orange soda”

?“I put peanut butter on my eggs, DAE”

 همان طور که اشاره کردیم؛ DAE برای مسخره کردن افراد در فضای آنلاین نیز استفاده می‌شود. به عنوان مثال اگر کسی در مورد مسواک زدن روزانه خود زیاد حرف می زند؛ می‌توانید به تمسخر به او بگویید:

?“DAE have basic hygiene”

?“DAE think brushing your teeth every day is crazy”

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها