مهندس سابق اوبر باید 179 میلیون دلار به گوگل جریمه بدهد

مهندس سابق گوگل و اوبر طبق اتهام وارده باید 179 میلیون دلار به گوگل بپردازد. آنتونی لواندوفسکی مهندس متهم در پشت پرده‌ی دادخواست اسرار تجاری توسط کمپانی خودرو سازی وایمو گوگل به پرداخت جریمه‌ی 179 میلیون دلاری متهم شد.

به گزارش کالاسودا و به نقل از سی نت، به گزارش رویترز، آنتونی لواندوفسکی، مهندس سابق گوگل و پیشگام فن آوری خودروهای خودران روز چهارشنبه متهم شد 179 میلیون دلار به گوگل بپردازد.

جریمه چند میلیون دلاری مربوط به زمانی است که لواندوفسکی شغل خود را در گوگل ترک کرده و قراردادش را با غول فناوری فسخ کرده بود. لواندوسکی در سال 2016 پس از ترک گوگل استارت آپ خودروی خودران Otto را تأسیس کرد که اوبر به سرعت آن را با قیمت 680 میلیون دلار خرید.

این اقدامات باعث ایجاد زنجیره‌ای از اتفاقات شد که در این راستا واحد اتومبیل خودران گوگل با نام وایمو به دلیل اتهام سرقت اسرار تجاری خودرهای خودران از اوبر شکایت کرد. این دادخواست در فوریه 2018 با توافق پرداخت 245 میلیون دلار به وایمو حل و فصل شد.

با این حال، گوگل، نیز به طور جداگانه از لواندوفسکی شکایت کرده است. در ماه دسامبر، هیأتی برای این پرونده ایجاد شد که در نهایت موافقت كردند لواندوفسكی 179 میلیون دلار جریمه شود.

این جریمه توسط یک قاضی دادگاه عالی سانفرانسیسکو تصویب و در روز چهارشنبه نهایی شد. جزئیات این جریمه و محاکمه محرمانه مانده است.

سخنگوی وایمو در ایمیلی گفت: “امروز دادگاه تصمیم نهایی خود را به تأیید رساند و تأیید این جریمه به نفع گوگل و صدور حكم قابل علیه لواندوفسكی بود.” “ما همچنان اقدامات لازم را برای اطمینان از حافظت از اطلاعات محرمانه خود را انجام خواهیم داد.”

این پرونده شامل 33 فقره سرقت و اقدام به سرقت اسرار تجاری از غول جستجو گوگل است. گفته می‌شود که این فعالیت‌ها و اقدامات زمانی توسط لواندوفسکی انجام گرفته که قصد خروج از کمپانی گوگل را داشته است تا استاراپ خودروهای خودران خود را با کمک اوبر آغاز کند.

اگر لواندوفسکی گناهکار شناخته شود ممکن است حکم او تا 10 سال زندان باشد. وی ادعا کرده است که در تمام اتهامات ذکر شده مقصر نیست.

 

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها