نگاهی به روند تکامل موتورهای برقی در روزی که حناچی موتوربرقی سوار شد

نگاهی به روند تکامل موتورهای برقی در روزی که حناچی موتوربرقی سوار شد

29 دی ماه همزمان با روز هوای پاک است و رسانه ها در این روزها سعی دارند که مردم را بیشتر با وسایل حمل و نقل عمومی، پیاده روی و دوچرخه سواری آشنا کنند.

شهردار تهران موتور برقی سوار شد

با ورود تکنولوژی های بهینه به کشور ما و تسریع روند الکتریکی شدن خودروها و لوازم برقی، این روش نیز یکی دیگر از راه های کاهش آلودگی هوا محسوب می شود که می تواند در آینده ای نزدیک گسترش بیشتری یابد. به همین مناسب و در روز هوای پاک، پیروز حناچی، شهردار تهران که به توصیه پزشک از ورزش منع شده بود، امروز با موتور برقی ساخت ایران ابتدا به حرکت نمادین و حضور در جمع دوچرخه سواران پارک لاله پیوست و سپس با همان موتور به محل کار خود یعنی شهرداری تهران رفت. به نظر می رسد چنین حرکت هایی می تواند موجب گسترده شدن این حرکت و در آینده ای نزدیک کاهش سطح آلاینده ها خصوصا در ابرشهرهایی مانند تهران داشته باشد. این کار نیاز به سرمایه گذاری و فرهنگ سازی دارد، با این حال بد نیست نگاهی به روند تکامل موتورهای برقی بیاندازیم.شهردار تهران موتور برقی سوار شد

طراحی در کنار نوآوری

موتورهای برقی که در ابتدا برای کاهش آلاینده های محیطی طراحی شده بودند، امروزه علاوه بر تمرکز روی تحقیق، مهندسی و طراحی، در تلاش برای ایجاد نوآوری و خلاقیت منحصر به فرد هستند. این موتورها دارای دنده های سرعت مختلف متناسب با هر وضعیت برای کاهش مصرف برق و توان موتور هستند. کاهش این نسبت ها به افزایش قدرت گشتاور کمک کرده و خود می تواند موجب کاهش جریان های پرانرژی و کارایی بیشتر موتور شود.

نیاز به تغییر دنده ندارید

یک نکته اصلی در موتورهای الکتریکی این است که در بسیاری از مواقع نیاز به تغییر دنده ندارید، زیرا هنگامی که سرعت مناسب در جاده را به کار بگیرید، می توانید با همان ادامه دهید. دنده های سرعتی می توانند در این موتورها بسیار مفید عمل کنند، زیرا هنگامی که چرخ دنده های کمتری را درگیر می کنید، حرکت موتورسیلکت کمتر شده و اجازه ترمز به شما می دهد. این کار از گرمای بیش از حد جلوگیری کرده و کنترل کامل این وسیله را به شما می دهد.

در موتورهای برقی، باتری ها جریان را حفظ و منتقل می کنند و به راحتی شارژ شده و در صورت معیوب شدن قابل تعویض هستند. مینیموم ولتاژی که به این موتورها وارد می شود 120 ولت است.  هر چه باتری این موتورها قوی تر باشد، میزان مسافتی که با آنها طی می کنید بیشتر است و خیالتان از بابت آلودگی هوا نیز راحت است.

با ما در صفحه اینستاگرام و تلگرام کالاسودا به روز باشید

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها