مکان یابی با USSD در پیاده روی اربعین

0
۹

زائران ایرانی عتبات عالیات در ایام اربعین می توانند با استفاده از USSD ها به مکان یابی بپردازند.

به گزارش خبرنگار کالا سودا، ارایه خدمات جدید به زائران اربعین حسینی از سوی اپراتورها همچنان ادامه دارد و حالا یک اپراتور تلفن همراه خدمتی را در نظر گرفت که با استفاده از آن، زائران می توانند به مکان یابی بپردازند.

بنابراین گزارش، USSD با شماره‌گیری #۵۰۰*۵۰۰* امکان موقعیت یابی را برای زائران فراهم می کند. این خدمت به صورت شبانه روزی و رایگان در اختیار زائران قرار می گیرد.

این در حالی است که تعرفه مکالمات و استفاده از تلفن همراه برای زائران از سوی اپراتورهای تلفن همراه نیز اعلام شده و از امروز تا 3 آبان ماه تعرفه مکالمه مشترکان همراه اول با ایران دقیقه ای ٣٢٠٠ تومان، مکالمه دریافتی و تماس با شماره عراقی دقیقه ای ۲۱۰۰ تومان در نظر گرفته شده است.

همچنین ارسال پیامک برای مشترکان همراه اول نیز ٩٠٠ تومان محاسبه خواهد شد و هر مگابایت اینترنت نیز برای آن ها ۸۵۰ تومان قیمت گذاری شده است.

از سویی دیگر،  ایرانسل نیز هزینه تماس با ایران را ۳۲۰۰ تومان و هزینه تماس داخل عراق و هزینه دریافت تماس را ۲۱۰۰ تومان در نظر گرفته است.

هزینه ارسال پیامک برای مشترکان ایرانسل نیز ۹۰۰ تومان است.

همه این ها در حالی است که پیش از این به زائران پیشنهاد شده بود که برای صرف هزینه های کمتر بهتر است که از سیم کارت های عراقی استفاده کنند. استفاده از سیم کارت های عراقی موجب می شود که اینترنت دریافتی آن ها هم کم هزینه تر بوده و امکان تماس اینترنتی با ایران را هم داشته باشند.

البته شایعه هایی در خصوص محاسبه هزینه در صورت دریافت پیامک یا روشن شدن گوشی منتشر شده بود که این شایعه ها از سوی دو اپراتور تلفن همراه رد شد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از