مک بوک پرو جدید اپل با ۱۲۸ گیگ رم به رنگ مشکی

اپل مدل‌های جدید ۱۴ و ۱۶ اینچی مک بوک پرو را مجهز به چیپست M3 و M3 Pro‌ و M3 Max رونمایی کرد. در این میان مک بوک پرو جدید به رنگ مشکی و با ۱۲۸ گیگ رم دوستداران این برند را ذوق زده کرد.

به گزارش کالاسودا، از نظر ظاهری لپ تاپ‌های جدید فرقی با مدل‌های پیشین نداشته و فقط رنگ خاکستری فضایی به مشکی فضایی تبدیل شده است.

البته همان طور که مشاهده می‌کنید کاملا مشکی نبوده ولی از خاکستری فضایی تیره‌تر است.

اما چیپست M3 Pro معرفی شده دارای ۱۲ هسته پردازش محاسباتی و ۱۸ هسته پردازش گرفیکی است که در مقایسه با M1 Pro نسل قبل شاهد ۴۰ درصد افزایش سرعت هستیم.

چیپست جدید M3 Pro را می‌توان تا ۳۶ گیگ رم مجهز کرد اما مدل قبلی سقف ۳۲ گیگی داشت.

از سوی دیگر چیپست جدید M3 Max نیز مجهز به ۱۶ هسته پردازش محاسباتی و ۴۰ هسته پردازش گرافیکی است که ۸۰ درصد سریعتر از نسل قبلی یعنی M1 Max دو سال قبل است که این جهشی بزرگ برای چیپست‌های ۳ نانومتری روی لپ تاپ محسوب می‌شود.

بهبود عملکرد جی پی یو در چیپست جدید به لطف قابلیتی است که اپل آن را Dynamic Caching می‌نامد، که به موجب آن جی پی یو استفاده از حافظه محلی را در سخت افزار در زمان واقعی اختصاص می‌دهد، بنابراین فقط مقدار دقیق حافظه مورد نیاز برای هر کار استفاده می‌شود.

اپل عمر ۲۲ ساعته باتری را برای مک بوک پرو جدید ۱۶ اینچی با چیپست M3 Pro تعریف کرده است که مدل مکس به دلیل پردازش گرافیکی بیشتر، عمر کمتر باتری را دارد.

گفتنی است روشنای اسکرین لپ تاپ‌های جدید به ۶۰۰ نیت ارتقا یافته که ۲۰ درصد از مدل قبلی بالاتر است.

اما قیمت پایه در نظر گرفته شده برای مک بوک پرو ۱۴ اینچی ۱۹۹۹ دلار و مک بوک پرو ۱۶ اینچی ۲۴۹۹ دلار با چیپست M3 Pro است.

قیمت فضایی هم برای مک بوک پرو مجهز به M3 Max در نظر گرفته شده که با ۱۲۸ گیگ رم و ۸ ترابایت حافظه ۷۱۹۹ دلار تعریف شده است که هر کسی قدرت خرید آن را ندارد.

اگر قدرت خرید ندارید بهتر است به سراغ مک بوک پرو ۱۴ اینچی مجهز به چیپست معمولی M3 بروید که ۱۵۹۹ دلار است.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها