ناسا و هوش مصنوعی گوگل سیاره کشف کردند

ناسا و هوش مصنوعی گوگل سیاره کشف کردند|کالاسودا

ناسا و هوش مصنوعی گوگل سیاره کشف کردند|کالاسوداکالاسودا_ناسا و هوش مصنوعی گوگل موفق شدند با کمک یکدیگر دست به یک اکتشاف شگفت انگیز بزنند. درواقع این ۲، یک سیاره ناشناخته را کشف کرده اند.

برای بسیاری از ما ناشناخته های فضایی و دنیای خارج از مدار زمین بسیار جذاب است . کشف این که دنیای خارج از جو چگونه است و فضانوردان چه حال و روزی دارند جزو رویاهای کودکی بسیاری از نوجوانان نیز محسوب می شود .

با این وجود به نظر می رسد تا کشف اسرار و رمز و راز کهکشان ها مسیر زیادی باقی مانده، چرا که هنوز هم مسیر اکتشافات فضایی مسدود نشده است .

بر اساس گزارش های دنیای فناوری و نجوم، ناسا با استفاده از ابزار هوش مصنوعی گوگل در تحولی که تاکنون بی سابقه بوده، موفق به شناسایی یک سیاره جدید شد.

این نه تنها یک افتخار بزرگ برای ناسا است ، بلکه یک دستاورد شگفت انگیز برای گوگل است تا حدی که به اعتقاد بسیاری از کارشناسان ، این موفقیت ، مهم ترین دستاورد گوگل طی ۱۰ سال گذشته است .

با استفاده از سیستم مذکور، حجم انبوهی از داده ها تحلیل می شوند و در نهایت سیاره های جدید یا نقاط کشف نشده رمز گشایی می شوند .ناسا امیدوار است در آینده از همین طریق قادر به اکتشافات مشابهی باشد.

این سیاره جدید Kepler-90i نام دارد و به دور خورشید دیگری به نام  Kepler-90 می‌چرخد . محل قرار گرفتن این سیاره  در فاصله ۲۵۴۵ سال نوری از کره زمین است. سیاره یادشده یک سیاره بسیار داغ و صخره ای است .

ناسا و هوش مصنوعی گوگل سیاره کشف کردند|کالاسودا

 

این سیاره هر ۱۴.۴ روز یک بار به دور خورشید خود می‌گردد.سیاره یادشده هشتمین سیاره‌ای است که در منظومه شمسی شکل گرفته به دور Kepler-90 وجود دارد و هنوز مشخص نیست، چه تعداد سیاره به دور Kepler-90 می‌گردند.ناسا برای کشف این سیاره از سیستم هوش مصنوعی گوگل استفاده کرد و از این طریق داده‌های جمع‌آوری شده توسط تلسکوپ فضایی کپلر را تحلیل کرد. داده‌های جمع آوری شده توسط این تلسکوپ آن قدر زیاد است که انسان‌ها به تنهایی قادر به تحلیل آنها در زمان کوتاه نیستند.