نبرد موسس گوگل با آنفلوانزا جهانی ادامه دارد

0
463

به گزارش TechCrunch، بنیان‌گذار گوگل لری پیج، بعد از برکناری از سمت خود در آلفابت؛ از بنیاد خیریه خود برای تأمین بودجه مبارزه با آنفلوانزا به چند شرکت خصوصی کمک مالی می‌کند.

به گزارش کالاسودا و به نقل از theverge، برنامه مبارزه با آنفلوانزا لری پیج، از طریق شرکت‌های خصوصی و انتفاعی اجرا خواهد شد. در این برنامه واکسن‌های آنفلوانزا رایگان به دانش آموزان مدارس در اوکلند، منطقه کالیفرنیا ارائه خواهد شد. واکسن‌های رایگان آنفلوانزا از طریق شرکتی به نام Shoo The Flu تهیه می‌شوند. بر اساس این گزارش، لری پیج به شرکت دیگری برای ایجاد واكسن جهانی آنفلوانزا نیز کمک می‌کند.

شرکت دوم آزمایشگاه Flu Lab است که لری پیج بودجه لازم برای اقدامات بیل و ملیندا گیتس به‌منظور توسعه واکسن آنفلوانزا جهانی را برعهده خواهد گرفت. پیج و خانواده وی در ابتدا به طور مستقیم برای حل این چالش کمک مالی می‌کردند اما بعدها ترجیح دادند به این آزمایشگاه کمک کنند. این دو شرکت با هم در ارتباط بوده و به گزارش TechCrunch به‌زودی شرکت Shoo the Flu و آزمایش Flu Lab با یکدیگر فعالیت می‌کنند.

واکسن جهانی آنفلوانزا یک هدف دیرینه درزمینهٔ تحقیقات بیماری‌های عفونی است که اگر با موفقیت توسعه یابد درروند درمان و پیشگیری این بیماری بسیار اثرگذار خواهد بود؛ اما تاکنون یک محصول نهایی و با تأثیر صد در صد ارائه نشده است.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها