اخبار

نتایج یک پژوهش جالب نشان داد؛ پولدارها آیفون می خرند

کالاسودا - کالاسودا_نتایج یک پژوهش جالب نشان می دهد که پولدارها، بیشتر از دیگران آیفون می خرند. این موضوعی تامل برانگیز است. اما سوال اینجاست که آیا این خبر در مورد ایران نیز صدق می کند یا خیر؟!

برای بسیاری از افراد خرید موبایل گران قیمت چندان توجیه اقتصادی ندارد، اما برای برخی دیگر خرید موبایل گرانقیمت می تواند یک ویژگی فوق العاده باشد.

حتی در مرحله بعدی برخی از خریداران موبایل های گرانقیمت با هدف فخرفروشی این نوع موبایل ها را تهیه می کنند.اکنون نتایج یک پژوهش جدید نشان می دهد که برخی از افراد دقیقاً با هدف فخر فروشی و نشان دادن ثروت خود اقدام به خرید موبایل های گران قیمت می کنند.

جالب است بدانید، بررسی‌های دفتر ملی تحقیقات اقتصادی آمریکا نشان می‌دهد مالکیت آیفون یا آی پد شاخصی برای قضاوت در مورد ثروت و درآمد بالای افراد محسوب می‌شود.

بر همین اساس می توان چنین قضاوت کرد که اگر افرادی مالک آیفون یا آی پد باشند، اشخاصی ثروتمند و دارای تمکن مالی بالا هستند. اگر این خبر شما را شگفت زده کرده است، ادامه خبر را نیز دنبال کنید که می گوید؛ احتمالاً این موضوع در حال اشاعه و رشد پیدا کردن در سطح بین الملل است.

البته برند اپل یک برند داخلی ایالات متحده است. اپل با سود ۱۸ میلیارد دلاری در سه ماه آخر سال ۲۰۱۴، رکوردی بی‌سابقه را به ثبت رساند که تاکنون هیچ شرکتی در یک دوره سه‌ماهه به آن نرسیده‌است.

مقایسه فروش محصولات اپل با فروش نفت ایران در سال ۱۳۹۲ درخور توجه است: بنا بر گزارش بانک مرکزی ایران، در سال ۱۳۹۲ مجموع درآمدهای نفتی ایران ۶۴ میلیارد و ۷۸۹ میلیون دلار بوده‌است. درآمد اپل تنها در سه‌ماهه پایانی سال ۲۰۱۴ بالغ بر ۷۴/۶ میلیارد دلار بود که سود ۱۸ میلیارد دلاری را برای این شرکت در پی داشت.

بر اساس این بررسی که توسط تعدادی از اساتید دانشگاه های شیکاگو انجام شده، در اختیار داشتن گوشی آیفون به احتمال ۶۹.۱ درصد شاخصی برای ثروتمندبودن و درآمد بالای افراد محسوب می شود. همچنین افرادی که دارای آی پد هستند به احتمال ۶۶.۹ درصد افرادی با ثروت و درآمد بالا به حساب می آیند.

افزون بر این اگر فردی دارای یک گوشی با سیستم عامل اندروید باشد، به احتمال ۵۹.۵ درصد درآمد مناسبی دارد. البته باید توجه داشت که بررسی یادشده در آمریکا انجام شده و به دیگر نقاط جهان تعمیم داده نشده است.

نظر شما چیست ؟ آیا آیفون داشتن به معنای رفاه کامل است؟

با عضویت در کانال تلگرام کالاسودا فناورانه زندگی کنید

مطالب مرتبط

برو بالا