نحوه‌ی ایجاد نوار منو در مرورگر مایکروسافت اج کرومیوم

مرورگر جدید مایکروسافت اج مبتنی بر Chromium / کرومیوم رابط کاربری تمیز و ساده‌ای دارد؛ اما شما می‌توانید به آسانی نوار منو را به آن اضافه کنید.

به گزارش کالاسودا و به نقل از lifehacker، مایکروسافت اج کرومیوم یک نوار منوی معمولی را در پشت گزینه‌های خود مخفی کرده است تا رابط کاربری آن ساده‌تر و تمیزتر به نظر برسد.

کاربر برای دسترسی به گزینه‌هایی مانند سابقه مرور، تنظیمات یا صفحات بوکمارک شده باید یک کلیک اضافه‌تر اعمال کند. اما با یک ترفند ساده به منظور دسترسی آسان‌تر کاربر می‌تواند نوار منو را در دسترس و دید قرار داده و با یک کلیک ساده وارد هر یک از این بخش‌ها شود.

برای شروع کار، افزونه Proper Menubar را نصب کنید. وقتی این کار را انجام دهید، مرورگر شما از تصویر سمت چپ به تصویر سمت راست تبدیل می‌شود:

افزونه‌ی Proper Menubar یک منوی کوچک در زیر نوار URL اج با زبانه‌هایی برای باز کردن و بستن تب ها، مدیریت صفحات باز، پرش به بوکمارک ها، باز کردن تاریخچه و موارد دیگر اضافه می‌کند.

اگر می‌خواهید کارتان را آسان‌تر کنید، می‌توانید حتی نوار منو دیگری را نیز در زیر نوار فهرست اضافه کنید تا از طریق لینک‌های سریع‌ به بخش‌های مانند سرویس‌های گوگل YouTube، News، Gmail، Drive و.. دسترسی داشته باشید و حتی می‌توانید این لیست را شخصی سازی کره و گزینه‌های مورد نظر و کاربردی‌تری را در آن قرار دهید.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها