نحوه استفاده از IGTV اینستاگرام به همراه آموزش کامل

0
1558
نحوه استفاده از IGTV اینستاگرام به همراه آموزش کامل

نحوه استفاده از IGTV اینستاگرام این روزها با اضافه شدن ویدئو های افقی بیش از گذشته مورد توجه کاربران قرار می گیرد، IGTV راه حلی برای ویدئو های یک دقیقه ای اینتساگرام است که استفاده از این نرم افزار قابلت آپلود کردن ویدئو های بالاتر از یک دقیقه را برای کاربران فراهم می کند، در این بخش قصد داریم به نحوه استفاده از IGTV در اینستاگرام و نرم افزار های آن بپردازیم.

در ماه ژوئن 2018 اینستاگرام قابلیت Instagram IGTV را در اختیار کاربران قرار داد، این ابزار شرایطی را برای کاربران و شرکت ها ایجاد کرد تا بتوانند ویدئو هایی طولانی را برای کاربران فراهم کند، در ابتدا بسیاری عقیده داشتند که اینستاگرام قصد رقابت با یوتیوب را دارد اما این نرم افزار مسیر طولانی را برای رقابت با یوتیوب طی خواهد کرد.برای پاسخ به سوال کلوز فرند چیست در این بخش کلیک کنید.

نحوه استفاده از IGTV اینستاگرام بسیار ساده است و از خود نرم افزار اینستاگرام نیز می توان به این ویژگی دسترسی پیدا کرد، با این وجود اگر قصد دارید از نرم افزار های خود IGTV استفاده کنید، این نرم افزار در استور های رسمی گوگل و اپل وجود دارد و به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می گیرد. از این رو می توانید به سادگی به دانلود اپلیکیشن IGTV بپردازید و از آن استفاده کنید.

نحوه استفاده از IGTV اینستاگرام

IGTV اینستاگرام چیست؟

قبل از آموزش نرم افزار قصد داریم به طور مختصر به سوال IGTV اینستاگرام چیست پاسخ دهیم، این ابزار شرایط بسیار خوبی را برای علاقه مندان ویدئو های طولانی ایجاد می کند و به نوعی بستر بسیار خوبی برای بسیاری از کسب و کار ها است، IGTV در حال حاضر در مراحل پیشرفت قرار دارد و برای رسیدن به تکامل نیاز بیشتری دارد، با این وجود می توان این ابزار را محیطی مناسب برای ویدئو های طولانی دانست که کاربران می توانند به سادگی به آن ها دسترسی پیدا کنند، برای دسترسی و استفاده از IGTV نیاز است که در اینستاگرام یا فیسبوک حساب کاربری داشته باشید تا بتوانید به سادگی به IGTV دسترسی پیدا کنید.

IGTV اینستاگرام چیست؟

ویژگی های ویدئو های IGTV

ویژگی های ویدئو های IGTV را باید شرایط و بستری دانست که طرفداران اینستاگرام آن را تقاضا داشتند. این بستر در ابتدا قابلیت آپلود ویدئو های عمودی را در اختیار کاربران قرار می داد از این رو با مشکلات بسیاری رو به رو شد، با این وجود مدتی پیش به روز رسانی این نرم افزار امکان آپلود ویدئو های افقی را نیز برای کاربران ایجاد کرد و این امکان را به آن ها داد که بتواند به قابلیت های متنوعی دسترسی پیدا کنند.

قابلیت دانلود از IGTV توسط نسخه کامپیوتری امکان پذیر است و ویدئو های مورد نظر را می توان در بخش Drafts نرم افزار خود ذخیره کرد.

ماهیت اصلی IGTV بر مبنای ویدئو های بلند است، از این رو اگر صفخه پروفایل شما کاربران کمی دارد می توانید ویدئو هایی از 15 ثانیه تا 10 دقیقه  را در صفحه اینستاگرام خود آپلود کنید، و در صورتی که اگر حساب کاربری شما تایید شده باشد می توانید ویدئو هایی تا 60 دقیقه با حجم 5.4 گیگابایت را آپلود کنید.

در نظر داشته باشید ویدئو هایی که مورد استفاده قرار می دهید باید حداقل نسبت تصویر 4 به 5 و حداکثر نسب تصویر 16 به 9 را برای کاربران فراهم می کند.

شبکه IGTV ویدئو های خود را در دسته بندی های مختلفی در اختیار طرفداران قرار می هد و به سادگی می توان به ویدئو مورد علاقه خود دسترسی پیدا کرده و آن ها را به اشتراک گذارید. در کنار این موضوع توجه داشته باشید که اگر از نرم افزار اینستاگرام استفاده می کنید، نیازی به دانلود اپلیکیشن IGTV ندارید و می توانید از طریق همان نرم افزار و انتخاب آیکون تلوزیون وارد صفحه IGTV شوید.

ویژگی های ویدئو های IGTV

نحوه ساخت کانال در IGTV چگونه است؟

پس از معرفی نرم افزار IGTV و همچنین ویژگی های مثبت و منفی آن قصد داریم به آموزش نحوه ساخت کانال در IGTV بپردازیم، ساخت کانال در این نرم افزار بسیار ساده است و مطابق مراحل زیر می توانید این کار را انجام دهید.

همانطور که بیان شد می توانید به دانلود اپلیکیشن IGTV از استور های رسمی گوگل و اپل پرداخته یا از خود نرم افزار اینستاگرام و آیکون تلوزیون وارد این نرم افزار شوید.

ایجاد حساب کاربری نیز به سادگی ازطریق اکانت های فیسبوک و اینستاگرام صورت می گیرد و می توانید پس از وارد کردن نام کاربری و پسورد خود به سادگی وارد IGTV شوید.

نحوه ساخت کانال در IGTV چگونه است؟

آشنایی با محیط نرم افزار IGTV

  • “For You”
  • “Following”
  • “Popular”
  • “Continue Watching”

در بخش اول ویدئو های مورد علاقه شما بر اساس جستجوهای شما در نرم افزار اینستاگرام نمایش داده می شود و به خوبی می توانید به ویدئو های مورد علاقه خود دسترسی کامل داشته باشید.

در بخش دوم ویدئو هایی  دوستان شما که آن ها را فالو کرده اید نمایش داده می شود و می توانید ویدئو های آن ها را مشاهده کنید. برای آموزش ریپورت کردن اکانت در اینستاگرام در این بخش کلیک کنید.

در قسمت Popular ویدئو های محبوب کاربران نمایش داده می شود و شامل افرادی که شما آن ها را فالو نکرده اید است و به نوعی باید این بخش را عمومی ترین قسمت نرم افزار IGTV دانست.

Continue Watching نیز شرایط بسیار جالب است، اگر ویدئویی را نیمه کاره رها کرده باشید نیازی نیست که از ابتدا آن را مشاهده کنید و در این بخش می توانید به مشاهده ادامه ویدئو مورد توجه خود بپردازید.

در کنار این موارد بخش های زیر نیز وجود دارد که می توانید از آن ها استفاده کنید.

  • The Search Bar
  • Your Profile Photo
  • The Settings

بخش سرچ بار به شما این اجازه را می دهد تا به جستجوی ویدئو های مورد علاقه خود بپردازید و به نتایج مورد نیاز دست پیدا کنید.

در بخش های دیگر نیز می توانید عکس پروفایل برای خود انتخاب کنید و همچنین به قسمت تنظیمات دسترسی داشته باشید.

پس از آشنایی با محیط IGTV در نظر داشته باشید که می توانید به آپلود ویدئو های خود بپردازید و آن ها را میان فالور های خود در اینستاگرام به اشتراک بگذارید. زمانی که اولین بار وارد IGTV می شوید به شما خوش آمد گویی گفته می شود و می توانید فعالیت خود را آغاز کنید.

آشنایی با محیط نرم افزار IGTV

نحوه قراردادن ویدیو به صورت افقی در IGTV

ویدئو هایی که در این شبکه اجتماعی قرار می گیرند سیر طولانی داشته اند، با این وجود اضافه کردن ویدئو های افقی یکی از بزرگترین مشکلات IGTV به شمار می رفت و کاربران باید مسیر طولانی را برای آپلود این نوع ویدئو ها انجام می دادند، تا مدتی پیش تنها راه برای قرار دادن ویدئو های افقی استفاده از نرم افزار های ضبط صفحه نمایش بود، در این ویدئو ها شما باید آن ها را اجرا کرده و از صفحه نمایش خود ویدئو تولید کنید، پس از تولید ویدئوی عمودی آن را در صفحه حساب کاربری خود قرار می دادید.

این موضوع مشکلات بسیاری را برای شرکت ها و کمپانی های تبلیغاتی ایجاد می کرد تا این که چند ماه پیش اینستاگرام خبر پشتیبانی از ویدئو های افقی را در این شبکه اعلام کرد، این موضوع باعث می شود که بتوانید به سادگی ویدئو های خود را در IGTV آپلود کنند.

نحوه قراردادن ویدیو به صورت افقی در IGTV

آیا IGTV توان رقابت با یوتیوب را دارد؟

در ابتدا بسیاری از کاربران ادعا می کردند که این شیکه اجتماعی به سرعت می تواند رقیبی جدی برای یوتیوب شود، با این وجود ماهیت یوتیوب و همچنین گستردگی آن قدرت بسیار بالای خود را در مقابل آی جی تی وی به رخ کشید و در حال حاضر نمی توان این شبکه را رقیبی نزدیک برای یوتیوب دانست، با این وجود فیسبوک بدون شک موارد بسیار زیادی را برای این ابزار محبوب در اختیار کاربران قرار خواهد داد و به سرعت می تواند به تکامل این ابزار اشتراک گذاری ویدئو بپردازد تا IGTV نیز مانند یوتیوب به محیطی برای آرشیو ویدئو های جذاب و کاربردی تبدیل شود به نوعی که کاربران به عنوان یک پایگاه اطلاعات تصویری از آن استفاده کنند، با این وجود در نظر داشته باشید که به طور کلی ماهیت IGTV با یوتیوب نیز تفاوت های بسیاری دارد.

در این بخش تلاش کردیم به آموزش نحوه استفاده از IGTV اینستاگرام بپردازیم، این نرم افزار را باید یکی از مهم ترین شبکه های اجتماعی برای شغل ها و کسب و کارهایی دانست که بستر تبلیغاتی آن ها ویدئو های طولانی است و IGTV به خوبی محیطی رای قدرتنمایی آن ها به شمار می رود. در کنار این موضوع اگر علاقه مند به روش تگ كردن در استوری اينستاگرام و آموزش آن هستید می توانید در این بخش کلیک کنید.

نظر شما در مورد این ابزار چیست؟ آیا تجربه استفاده از IGTV را دارید؟ چه قابلیت هایی می تواند به این نرم افزار قدرتمند برای رقابت با ابزار های اشتراک گذاری ویدئو های نسبتا طولانی اضافه شود؟

آیا IGTV توان رقابت با یوتیوب را دارد؟

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها