نحوه ایجاد قالب آماده در گوگل اسلایدز (Google Slides)

اگر در هر بار ارائه، از الگو و قالب خاصی در گوگل اسلایدز استفاده می‌کنید؛ می توانید با چند مرحله ساده قالب موردنظرتان را در گوگل اسلایدز ایجاد کرده و ذخیره کنید.

به گزارش کالاسودا و به نقل از howtogeek، شما می‌توانید با گوگل اسلایدز (Google Slides) و یک حساب گوگل ارائه‌های کاری و درسی موردنظرتان را همانند پاورپوینت پیاده‌سازی کنید. حال اگر در هریک از این ارائه‌ها از یک قالب و الگو تکراری استفاده می‌کنید؛ بهترین روش برای صرفه‌جویی در زمان، ایجاد یک قالب گوگل اسلایدز آماده است تا در هر زمان که تمایل دارید از آن بهره ببرید.

البته گوگل اسلایدز الگوهای سفارشی رایگانی را نیز در اختیار کاربران قرار می‌دهد؛ اما این الگوها همیشه تمام نیاز کاربر را رفع نمی‌کنند.

نحوه ایجاد قالب آماده در گوگل اسلایدز (Google Slides)

برای شروع کار مرورگر را باز کرده و به Google Slides بروید و یک ارائه خالی یا ارائه قبلی یا یکی از الگوهای پیش‌ساخته گوگل اسلایدز را باز کنید.

حال ک پایه و اساس لازم برای ساخت الگو را دارید؛ نام فایلتان را به عبارتی تغییر دهید که در آن Template وجود داشته باشد. روی نام فایل کلیک کرده؛ نام آن را تغییر داده و بعد از اتمام کار اینتر بزنید.

در مرحله بعد، روی نماد پوشه در کنار نام پرونده کلیک کنید و سپس نماد “پوشه جدید / New Folder ” را انتخاب کنید تا یک پوشه جدید برای قالب های گوگل اسلایدز باز شود.

برای پوشه جدید یک نام انتخاب کنید و سپس روی تیک کلیک کنید.

بعد از ایجاد پوشه، روی ” Move Here ” کلیک کنید تا این قالب در پوشه الگوی گوگل اسلایدز شما ذخیره شود.

این پوشه مکان ذخیره‌سازی قالبی است که قرار است آن را بسازید.

در صورت نیاز به دسترسی به این قالب و یا کپی کردن آن کافی است مستقیماً از طریق Google Drive به آن دسترسی پیدا کنید. به Drive بروید، پوشه‌ای را که برای قالب های ایجاد کرده‌اید را جستجو کنید و روی آن دوبار کلیک کنید.

از آنجا که این یک فایل قالب و الگو است و قرار است شما چندین بار از آن استفاده کنید؛، قبل از وارد کردن اطلاعات به فایل و آماده‌سازی ارائه‌تان؛ باید یک کپی از فایل تهیه کنید. بر روی قالب کلیک راست کرده و ” Make A Copy ” را برای کپی کردن قالب انتخاب کنید.

کپی الگو و قالب موردنظر در این پوشه با پسوند “Copy Of.” ذخیره می‌شود که با دبل کلیک روی آن می‌توانید آن را باز کرده، نام آن را تغییر دهید و یا آن را به پوشه دیگر منتقل نمایید.

اگر ارائه را باز کرده‌اید یا اگر کسی یک فایل الگو و قالب را برای شما ارسال کرده است، برای کپی کردن الگو در Drive خود، روی File> Make A Copy کلیک کنید.

پرونده را نام‌گذاری کنید، مسیر موردنظر برای ذخیره‌سازی قالب در درایو را انتخاب کرده، و سپس برای ذخیره الگوی سند، بر روی “OK” کلیک کنید.

اگر می‌خواهید الگوی خود را با اعضای تیم خود به اشتراک بگذارید می‌توانید لینک ” “Make A Copy را ایجاد کرده و آن را از طریق ایمیل ارسال نمایید و یا پرونده را مستقیماً با یک لینک اشتراک گذاری به اشتراک بگذارید.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها