نحوه باز کردن کتاب‌های الکترونیک EPUB در ویندوز 10

مرورگر جدید مایکروسافت اج مبتنی بر کرومیوم دیگر از کتاب‌های الکترونیک EPUB  پشتیبانی نمی کند. برای مشاهده پرونده های EPUB در ویندوز 10 به یک برنامه خواننده EPUB شخص ثالث نیاز دارید و گزینه های رایگان خوبی در این زمینه در دسترس است.

چه اتفاقی برای کتاب های EPUB در مایکروسافت اج افتاد؟

به گزارش کالاسودا و به نقل از howtogeek، اینکه مایکروسافت اج از کتابهای الکترونیکی با فرمت EPUB پشتیبانی می کرد؛ بسیار عجیب بود. این مرورگر در حالی این کار را انجام می داد که سایر مرورگر ها مانند  فایرفاکس، کروم، سافاری و اکسپلورر فاقد آن بودند.

پشتیبانی از کتاب های الکترونیک با فرمت EPUB به وضوح یک تصمیم استراتژیک برای مایکروسافت بود. مایکروسافت کتابهای الکترونیکی را در برنامه Microsoft Store به فروش می رساند ، و آن کتابهای الکترونیکی برای خواندن به مایکروسافت اج نیاز داشتند. به مرور و به دلیل استقبال کم مایکروسافت تمام کتاب های الکترونیکی را به طور کامل در ژوئیه 2019 حذف کرد.

اکنون که مایکروسافت از فروش کتابهای الکترونیکی خودداری کرده ، این شرکت به وضوح هیچ سودی در پشتیبانی از پرونده های EPUB در مرورگر جدید مایکروسافت اج مبتنی بر Chromium نمی بیند. پس از نصب Edge جدید ، تا زمانی که برنامه ای را برای پشتیبانی نصب نکنید، نمی توانید فایل های EPUB را در ویندوز 10 باز کنید.

چه برنامه های برای اجرای فایل های EPUB در ویندوز 10 توصیه می شود؟

مایکروسافت توصیه می کند برنامه EPUB را از فروشگاه مایکروسافت بارگیری کنید.

برنامه Calibre

برنامه Calibre یک برنامه کاربردی رایگان برای اجرای کتاب منبع باز الکترونیکی است که از فایل های EPUB و سایر قالب های محبوب کتاب پشتیبانی می کند کالیبر یک برنامه عالی است ، اما ویژگی های زیادی دارد و ممکن است شما چیزی ساده تری بخواهید.

برنامه Sumatra PDF

برنامه Sumatra PDF بسیار سبک است و کتاب های الکترونیک EPUB و MOBI و همچنین PDF ، فایلهای XPS و حتی کتابهای کمیک با فرمت های CBZ و CBR را  اجرا می کند. Sumatra حتی می تواند در حالت “قابل حمل” استفاده شود ، بنابراین می توانید آن را روی USB یا در یک پوشه ذخیره سازی ابری قرار داده و بدون نصب آن را در رایانه  خود اجرا کنید.

افزونه EPUBReader  کروم

اگر خواندن فایل های EPUB را در مرورگر خود ترجیح می دهید ، ممکن است بخواهید یک افزونه مرورگر را امتحان کنید. EPUBReader را از فروشگاه وب کروم نصب کنید. هنگامی که روی  کتاب های الکترونیک در وب کلیک می کنید، فایل های EPUB مانند PDF مستقیماً در مرورگر شما باز می شوند. همچنین می توانید فایلهای EPUB را از طریق رایانه خود در مرورگر خود باز کنید.

مایکروسافت اج جدید مبتنی بر گوگل کروم است، بنابراین می توانید افزونه EPUBReader را در مرورگر اج نیز نصب کنید. نصب  افزونه های جدید از فروشگاه وب کروم در Microsoft Edge  بسیار ساده است.

 

 

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها