نحوه فعال سازی و استفاده از Tab Groups در گوگل کروم

0
327

آیا در حین کار کردن با گوگل کروم و تعداد زیاد تب؛ دچار سردرگمی می‌شوید؟ گوگل در حال سازماندهی تب‌ها مرورگر کروم با ویژگی Tab Groups است تا کار کردن با آن را آسان‌تر کند.

به گزارش کالاسودا و به نقل از howtogeek، ویژگی Tab Groups برچسب‌های رنگی برای تب‌های شما ایجاد  کرده و با مدیریت کردن تب ها، کار با آن‌ها را آسان تر می‌کند.

هشدار: این ویژگی هنوز در مرحله آزمایشی قرار دارد، به این معنی که توسعه دهندگان گوگل هنوز در حال کار روی آن هستند.

نحوه فعال کردن Tab Groups در کروم

یک تب جدید در مرورگر Chrome باز کنید، عبارت زیر را در Omnibox (نوار آدرس) آن تایپ کرده و کلید Enter را فشار دهید:

chrome://flags

در نوار جستجو در بالای صفحه، ” Tab Groups ” را تایپ کرده و از فهرست کشویی کنار آن ” Enabled ” را انتخاب کنید.

برای راه اندازی مجدد کروم و قابلیت آزمایشی فعال شده، روی دکمه ” Relaunch Now” کلیک کنید. تموم امور اجرایی در تب‌های باز شده را قبل از این کار ذخیره کنید. کروم برگه‌های دیگری را که باز کرده‌اید، مجدداً باز می‌کند، اما متن در قسمت‌های صفحه ممکن است ناپدید شود.

نحوه استفاده از Tab Groups در کروم

به محض شروع مجدد کروم، در ابتدا متوجه چیز دیگری نخواهید شد. برای استفاده از ویژگی Tab Groups، باید چند زبانه را باز کنید چند گروه از صفحات وب مورد علاقه خود را باز کرده تا قابلیت Tab Groups شروع به کار کند.

در این مرحله، روی یک زبانه راست کلیک کرده و از فهرست زمینه ” Add To New Group ” را انتخاب کنید.

یک دایره رنگی در کنار تب ظاهر می‌شود، و هنگامی که بر روی زبانه یا دایره کلیک می‌کنید، منوی tab group نشان داده می‌شود. در این مرحله می‌توانید نام گروه، کد رنگ را تغییر دهید؛ یک برگه جدید را به گروه اضافه کرده و یا تب‌ها را از گروه خارج کنید.

وقتی برای گروه یک نام انتخاب می‌کنید؛ دایره ناپدید می‌شود و نام آن با لیبلی که انتخاب کرده‌اید تغییر خواهد کرد.

برای اینکه تب‌های یک گروه را شخصی سازی کنید می تواندی یکی از هشت رنگ موجود را برای آنها انتخاب نمایید. این کار در صورتی که برای تب‌ها نامی انتخاب نکرده باشید به متمایز کردن آنها کمک خواهد کرد.

برای افزودن تب جدید در داخل گروه ایجاد شده، روی ” New Tab In Group ” کلیک کنید و در این صورت تب جدید در کنار تب‌های دیگر موجود در این گروه به نمایش در می‌آید.

برای افزودن تب‌ها در یک گروه موجود، بر روی زبانه راست کلیک کنید، روی ” Add To Existing Group ” کلیک کنید و سپس گروه مورد نظر برای اضافه کردن آن را انتخاب کنید.

به عنوان راه حل دیگر، یک زبانه را به درون گروه زبانه‌های موجود بکشید تا رنگ آن یکسان شود و سپس آن را رها کنید. این تب اکنون بخشی از گروه بندی خواهد بود.

اگر نظم و سازماندهی گروه‌ها را نمی‌پسندید، سازماندهی مجدد آنها به اندازه خیلی آسان است. برچسب / دایره رنگی را انتخاب کرده و در مکان دلخواه رها کنید.

اگر دیگر نمی‌خواهید یک تب خاص در یک گروه باشد، می‌توانید آن را حذف کنید. بر روی برگه راست کلیک کرده و ” Remove from group ” را انتخاب کنید. همچنین می‌توانید برگه را از گروه کشیده و درگ کنید و آن را در یک بخش خالی قرار دهید.

اگر قصد دارید گروه را به طور کلی از بین برید به آسانی می توانید آن را همانطور که ایجاد کرده‌اید حذف کنید. روی نام گروه کلیک کنید و سپس بر روی “Ungroup” کلیک کنید.

اگر کارتان با این گروه تمام شد.، می‌توانید همه زبانه‌ها را به یکباره ببندید، گروه و همه چیز موجود در آن را از بین ببرید. بر روی نام گروه مشخص شده کلیک کنید و سپس بر روی ” Close Group ” در فهرست کلیک کنید.

 

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها