نحوه فعال کردن Dark Mode در ویندوز 10

0
459

ویندوز 10 در حالت Dark Mode خیلی بهتر است. در این مقاله نحوه فعال کردن این قابلیت را به شما نشان خواهیم داد.

به گزارش کالاسودا و نقل از CNET، سیستم عامل MacOS چند سال پیش با نسخه‌ی Mojave، حالت Dark mode را در اختیار کاربران قرار داد. اندروید 10 هم سال گذشته یک Dark mode جدید دریافت کرد که تم کل سیستم را روی حالت تاریک تنظیم می‌کند. دستگاه‌های iPad و iPhone هم به ترتیب در iPadOS و iOS 13، این ویژگی را به کاربران عرضه کردند.

با این حال اگر شما کاربر ویندوز هستید، نیازی به نگرانی نیست. شما می‌توانید Dark mode ویندوز را هم فعال کرده و علاوه بر حفظ باتری لپ تاپ‌های خود، کمی به چشمان خود استراحت بدهید.

شما نه تنها می‌توانید خود سیستم عامل ویندوز، بلکه تمام اپلیکیشن‌های اجرایی سیستم عامل را هم به رنگ سیاه در آورید. البته استثنا‌هایی مثل Task Manager هم وجود دارند که تحت تاثیر تم قرار نمی‌گیرند.

برای روشن کردن حالت Dark Mode، تنها کافی است به تنظیمات بروید.

سپس از بخش تنظیمات به بخش Personalization رفته و روی تب Colors کلیک کنید.

از اینجا می‌توانید گزینه‌ی Dark را برای سیستم عامل و تمام برنامه‌های خود انتخاب کنید.

این احتمال هم وجود دارد که شما باید گزینه‌ی Custom را از داخل منوی تب رنگ‌ها انتخاب کنید تا به گزینه‌ی Dark Mode دسترسی پیدا کنید.

اگر دوست دارید Dark Mode را فقط برای برخی از اپلیکیشن‌های خود روشن کنید، باید به بخش Appearance از تنظیمات برنامه‌ی مورد نظر خود بروید.

به طور مثال در برنامه‌ی Mail، شما باید به سراغ آیکون تنظیمات در گوشه‌ی پایین و چپ بیایید.

یا مثلا در مرورگر جدید Edge، می‌توانید روی کلید سه نقطه در نوار منو کلیک کرده و به بخش تنظیمات ظاهری بروید.

شما می‌توانید برای این برنامه‌ها، گزینه‌ی Use my Windows System Default را هم انتخاب کنید. به این ترتیب تم این برنامه‌ها هم با تغییر تم ویندوز، تغییر می‌کند.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها