نحوه کالیبره کردن قطب‌نمای اندرویدی برای بالابردن صحت مکانی

گوگل مپس از مغناطیس سنج دستگاه اندروید شما برای تعیین اینکه در چه موقعیت مکانی هستید استفاده می کند. برای بهبود صحت مکانی دستگاه‌تان، باید قطب نمای خود را در گوگل مپس کالیبره کنید. در زیر نحوه انجام این کار برای شما شرح داده شده است.

به گزارش کالاسودا و به نقل از howtogeek، دستگاه شما نیاز به یک مغناطیس سنج دارد تا موقعیت شما را ردیابی کند. برای افزایش دقت مکانی دستگاه خود، این دستورات را در ورژن اندروید گوشی خود انجام دهید.

بررسی صحت جهت نقشه گوگل

قبل از کالیبراسیون قطب نمای خود، بررسی کنید که آیا مسیر دستگاه شما به طور دقیق در برنامه گوگل مپس گزارش شده یا خیر.

برنامه Google Maps را در دستگاه اندروید خود باز کنید ، سپس به دنبال آیکون دایره ای آبی باشید که موقعیت مکانی شما را نشان می دهد. اگر دیده نمی شود، در گوشه پایین سمت راست ، نماد دایره گرد را فشار دهید.

اگر دامنه پرتو وسیع باشد، گوگل مپس معمولا از شما می‌خواهد که قطب نمای خود را کالیبره کنید. در غیر این صورت باید آن را به صورت دستی کالیبره کنید.

کالیبره کردن قطب نمای اندرویدی در گوگل مپس

اگر گوگل مپس به صورت خودکار قطب نمای شما را کالیبره نمی‌کند، باید آن را به صورت دستی انجام دهید. برنامه Google Maps را باز کنید .مطمئن شوید که نماد مکان دایره آبی را مشاهده می کنید.کالیبر

روی نماد لوکیشن ضربه بزنید تا اطلاعات بیشتری درباره مکان خود کسب کنید. در پایین ، روی دکمه ” Calibrate Compass” ضربه بزنید.

اکنون صفحه کالیبراسیون قطب نما را می بینید. دقت قطب نمای فعلی شما باید به صورت کم، متوسط یا زیاد نشان داده شود. در حالی که گوشی را در دست خود گرفته اید، مانند شکل زیر گوشی را سه بار به شکل 8 انگلیسی به اطراف تکان دهید.

هنگامی که کالیبراسیون دستگاه با موفقیت انجام شود، گوگل مپس به شما نوتیفیکیشن می‌فرستد و سپس به صفحه اصلی نقشه گوگل بازخواهید گشت.

اگر فرآیند کالیبراسیون موفقیت آمیز بود، باید دامنه پرتو جهت شما روی لوکیشن کاهش و صحت مکانی شما در این فرآیند بهبود یافته باشد.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها