نخستین پلتفرم هوشمند مدیریت پسماند در ایران

0
235

نخستین پلتفرم هوشمند مدیریت پسماند در ایران در منطقه ۲۲ تهران آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرنگار کالا سودا، نسخه اول اپلیکیشن “بازماند” بر بستر نخستین پلتفرم هوشمند مدیریت پسماند در ایران، از نیمه دوم اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۸ در منطقه ۲۲ به صورت آزمایشی آغاز به کار کرده است.

در طراحی اپلیکیشن بازماند که با مشاوره‌های طولانی مدت و طی برگزاری شش ماه و حداقل ۳۶۰ نفرساعت بررسی کارشناسی با محوریت اداره پسماند منطقه ۲۲ سعی شد که با کاربری آسان در نسخه اول خود، امکان استفاده از سرویس‌هایی مانند درخواست جمع آوری پسماند خشک از مبدا، خرید بسته اینترنت از اپراتورهای تلفن همراه (همراه اول، ایرانسل و رایتل)، پرداخت قبض‌های خدماتی و موبایلی و کارت به کارت را به کاربر ارائه می‌دهد. همچنین کیف پول اپلیکیشن دیجی‌پی امکان انتقال وجه میان کاربران را فراهم می‌کند و بازگشت وجه از خریدهای بازگردانده شده، در این اپلیکیشن به شکل خودکار و در کمترین زمان ممکن انجام می‌شود.

نسخه اول بازماند، نخستین پلتفرم هوشمند مدیریت پسماند در ایران از نیمه دوم اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۸ به طور آزمایشی با تحت پوشش قرار دادن منطقه ۲۲ تهران آغاز به کار کرده است. سامانه یکپارچه بازماند در حال حاضر با شش اپلیکیشن کاربردی بر بستر پلتفرم هوشمند مدیریت پسماند در حال فعالیت و ارائه سرویس به شهروندان منطقه ۲۲ است.

اپلیکیشن بازماند یار که ویژه شهروندان محدوده تحت پوشش این پلتفرم است، درحال حاضر دارای سرویس‌هایی مانند ثبت درخواست جمع آوری پسماند خشک و الکترونیکی از درب مسکونی و تجاری یا اداری شهروندان و ساکنین منطقه، مدیریت کیف پول مجازی، خرید شارژ و بسته اینترنت از اپراتورهای تلفن همراه (همراه اول، ایرانسل و رایتل)، خرید انواع کالا از سایت‌های مرتبط با خرید کالا، انتقال موجودی کیف پول به اپلیکیشن‌های مربوط به تاکسی‌های اینترنتی است.

کلیه غرفه های بازیافت سطح منطقه ۲۲ به این تکنولوژی مجهز هستند و شهروندان با اشتراک (حساب کاربری) یکپارچه خود می توانند هر زمان از طریق غرفه‌های بازیافت، ثبت درخواست جمع آوری در اپلیکیشن یا مرکز تماس پسماند قابل بازیافت خود را به بازماند تحویل و یا وجه واریز شده به کیف پول حساب کاربری خود را به حساب بانکی یا خرید از تمامی اپراتورها در کمترین زمان و با نظارت مستقیم اداره مدیریت پسماند منطقه اختصاص دهند.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها