نرم افزار حذف دائمی اطلاعات از هارد، فلش، رم بدون امکان ریکاوری

0
8825
نرم افزار حذف دائمی اطلاعات از هارد، فلش، رم بدون امکان ریکاوری

نرم افزار حذف دائمی اطلاعات از هارد واجب ترین ابزار برای افرادی است که قصد دارند هارد و فلش خود را به فروش بگذارند، فرمت کردن این حافظه ها اطلاعات موجود را به طور کامل حذف می کند اما از طریق نرم افزار های مختلف دوباره می توان به آن ها دسترسی پیدا کرد، با این وجود در این بخش قصد داریم به معرفی بهترین راه برای از بین بردن دائم اطلاعات بپردازیم.

بر اساس یک نظر سنجی عمومی در نیویورک تایمز، بسیاری از کاربران تصور می کنند که پاک کردن اطلاعات برای حذف همیشگی آن ها کافی است، با این وجود تمام داده ها از سیستم حذف نمی شوند و 33 درصد از افراد تنها به حذف دائمی اطلاعات خود می پردازند و سایرین از آن اطلاع ندارند.

آیا امکان حذف کامل اطلاعات از روی هارد یا فلش یا رم وجود دارد؟

نرم افزار های بسیار زیادی به عنوان نرم افزار پاکسازی کامل هارد دیسک بدون احتمال بازیابی مجدد وجود دارد و از این رو پاسخ به سوال آیا امکان حذف کامل اطلاعات از روی هارد یا فلش یا رم وجود دارد، مشخص است. به طور کلی شما زمانی که نیاز به فروش هارد خود دارید باید آن را به طور دائمی فرمت کنید.

البته این راه تنها برای فروش هارد درایو کاربردی نیست و بسیاری از زمان ها نیاز پیدا می کنید که حافظه هارد و فلش خود را به نوعی پاک کنید که فرد دیگری به آن دسترسی پیدا نکند، با این وجود اگر از این موضوع مطمئن نیستید یا به آن ها نیاز دارید می توانید از فایل های خود پشتیبان گیری کنید.آیا امکان حذف کامل اطلاعات از روی هارد یا فلش یا رم وجود دارد؟

چرا فایل های حذف شده خود را بازیابی کنیم؟

ابزار های مختلفی برای بکاپ گرفتن از اطلاعات وجود دارد، در این بخش قصد داریم به معرفی نرم افزار minitool بپردازیم، این نرم افزار در کنار امکان بازیابی فایل های مختلف پاسخی برای سوال چگونه هارد را فرمت کنیم که ریکاوری نشود  نیز به شمار می رود. از دید بسیاری از وب سایت ها MiniTool Partition Wizard Free Edition بهترین نرم افزار حذف دائمی اطلاعات از هارد به شمار می رود.قبل ازحذف فایلها میتوانید آنها را پشتیبان گیری کنیدبرای آموزش نحوه ایمیج گرفتن از ویندوز دراین بخش کلیک کنیدچرا فایل های حذف شده خود را بازیابی کنیم؟

نحوه حذف دائمی اطلاعات از هارد بدون امکان ریکاوری

نحوه حذف دائمی اطلاعات از هارد بدون امکان ریکاوری بسیار ساده است و کمتر از چند دقیقه می توانید به این کار بپردازید، نرم افزار های مختلفی برای این امر وجود دارد که نرم افزار MiniTool Partition Wizard Free Edition یکی از بهترین آن است و در این بخش قصد داریم به معرفی آن بپردازیم.

فرمت كردن هارد كامپيوتر بدون بازگشت اطلاعات توسط این نرم افزار صورت می گیرد، البته در نظر داشته باشید که MiniTool قابلیت های متعددی را در اختیار شما قرار می دهد و یکی از آن ها حذف کامل اطلاعات و جلوگیری از ریکاوری فایل ها به شمار می رود.

دانلود نرم افزار حذف دائمی اطلاعات از هارد بدون امکان ریکاوری

پس از دانلود نرم افزار حذف کامل اطلاعات از روی هارد با استفاده از چند مرحله می توانید فایل های خود را به مطمئن ترین شکل حذف کنید.نحوه حذف دائمی اطلاعات از هارد بدون امکان ریکاوری

مرسوم ترین روش برای حذف اطلاعات هارد و فلش

یکی از دیدگاه های بسیاری از کاربران در مورد فرمت كردن هارد كامپيوتر بدون بازگشت اطلاعات استفاده از ابزار خود ویندوز است، Disk Management در بخش استارت ویندوز وجود داردو باید آن را در این بخش انتخاب کنید.

  • هارد دیسک یا فلشی را که قصد دارید فرمت کنید را انتخاب کرده و گزینه فرمت را کلیک کنید.
  • پس از انتخاب گزینه فرمت صبر کنید تا این کار انجام شود
  • در این مرحله پس از فرمت درایو خود می توانید به پارتیشن بندی خود بپردازید.

همانطور که بیان شد بیشتر کاربران از این روش به منظور نرم افزار پاکسازی کامل هارد دیسک بدون احتمال بازیابی مجدد استفاده می کنند اما در واقع این روش بهترین حالت نیست و همانطور که بیان شد برای این کار نیاز به ابزار های دیگری مانند MiniTool Partition Wizard Free Edition دارید.

MiniTool Partition Wizard بهترین ابزار برای حذف همیشگی فایل های شما به شمار می رود، پس از نصب این نرم افزار به منظور فرمت كردن هارد كامپيوتر بدون بازگشت اطلاعات باید وارد نرم افزار شوید. نصب نرم افزار MiniTool مانند تمام اپلیکیشن ها است و به سادگی می توانید آن را روی سیستم عامل خود نصب کنید.

حال باید هارد دیسک یا فلش مورد نیاز خود را پیدا کرده و در بخش سمت چپ خود گزینه Wipe Disk را برای حذف اطلاعات انتخاب کنیدمرسوم ترین روش برای حذف اطلاعات هارد و فلش

روش های مختلف برای استفاده از نرم افزار MiniTool Partition Wizard

پس از انتخاب این گزینه 5 روش برای پاک کردن وجود دارد و در این میان دو روش اول بسیار سریع به حذف کامل اطلاعات و جلوگیری از ریکاوری فایل ها می پردازد و روش های دیگر نیز زمان بیشتری را برای این موضوع به خود اختصاص می دهند.

البته در نظر داشته باشید که دو روش اول امکان انتشار فایل ها بعد از ریکاوری را ممکن است در اختیار کاربران قرار دهد و اگر قصد دارد اطلاعات شما به هیچ وجه منتشر نشود باید گزینه های پایینی را انتخاب کنید و سپس گزینه OK را انتخاب کنید.

پس از انتخاب این بخش می توانید پیش نمایش دیسک انتخاب شده را مشاهده کنید و آن را Apply کنید تا عملیات فرمت كردن هارد كامپيوتر بدون بازگشت اطلاعات آغاز شود.روش های مختلف برای استفاده از نرم افزار MiniTool Partition Wizard

معرفی نرم افزارهای حذف کامل اطلاعات بدون امکان ریکاوری

در قسمت بالا به مرور گام به گام یکی از بهترین نرم افزار ها به عنوان نرم افزار حذف دائمی اطلاعات از هارد، فلش، رم بدون امکان ریکاوری پرداختیم، البته در نظر داشته باشید که ابزار های دیگری نیز برای این کار وجود دارد که در این میان می توان به HDD Low Level Format Tool، Eraser، Disk Wipe و KillDisk نیز اشاره کرد، البته نرم افزار DBan نیز در این زمینه شهرت بسیار زیادی دارد که در محیطی متفاوت در بخش بوت در اختیار کاربران قرار می گیرد.تمام این نرم افزار ها با کیفیت های مختلف عملکرد مشابهی دارند، این نرم افزار ها می توانند خیال شما را بابت امنیت اطلاعاتتان تضمین کند.معرفی نرم افزارهای حذف کامل اطلاعات بدون امکان ریکاوری

تخریب فیزیکی به هارد دیسک برای حفاظت از داده ها

اگر قصد دارید هارد درایو خود را نابود کنید روش های مختلفی وجود دارد که تمام اطلاعات شما را از بین می برند. البته این روش ها کمی عجیب به نظر می رسد با این وجود روش هایی وجود دارد که گاهی لازم است برای حذف آن ها حافظه هارد و فلش خود را نایود کنید.

در این میان می توان به استفاده از چکش برای خرد کردن هارد در کنار آتش زدن آن اشاره کرد، شما می توانید آتش را برای ذوب کردن هارد دیسک خود استفاده کنیدالبته این عملیات را در محیطی انجام دهید که تهویه مناسبی داشته باشد. در کنار این موارد می توان به خرد کردن آن  و استفاده از آهن ربای بسیار قدرتمند اشاره کرد. البته روش های جالب توجه دیگری نیز وجود دارد که به طور کلی ساده ترین کار استفاده از چکش است.

در این بخش به مرور نرم افزار حذف دائمی اطلاعات پرداختیم، این روش ها در حال حاضر بهترین موارد برای حفظ امنیت اطلاعات شما به شمار می رود. و می توانید از آن ها استفاده کنید.تخریب فیزیکی به هارد دیسک برای حفاظت از داده ها

با ما در صفحه اینستاگرام و تلگرام کالاسودا به روز باشید

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها