نسخه‌های اشتباهی که دکتر گوگل می‌پیچد

دکتر گوگل

آمار نشان می‌دهد که دوپنجم افراد پس از مشورت با دکتر گوگل ، در مورد علائم خود دچار اشتباه می‌شوند. طبق نظرسنجی OnePoll از 2000 نفر در ایالات‌متحده، 43 درصد در تشخیص علائم خود به‌صورت آنلاین دچار اشتباه شده‌اند.

 

به گزارش کالاسودا و به نقل از دیلی‌میل، از هر 5 آمریکایی دو نفر  بعد از مراجعه به دکتر گوگل در تشخیص بیماری خود دچار اشتباه شده و به این نتیجه رسیدند که بیماری سختی دارند.

در یک نظرسنجی از 2000 آمریکایی مشخص شد که 43 درصد علائم خود را از طریق اینترنت مشاهده کرده‌اند و در پایان اعتقاد داشتند که آن‌ها به یک بیماری بسیار جدی‌تر از واقعیت دچار شده‌اند.

شصت‌وپنج درصد از پاسخ‌دهندگان از اینترنت برای تشخیص خود استفاده کرده‌اند. اما نتایج نشان می‌دهد که جست‌وجو علائم بیماری در اینترنت ممکن است آسیب‌ها بیشتری به دنبال داشته باشد.  درواقع این کار به‌جای کاهش نگرانی‌ها،  تشخیص اشتباه داده و نگرانی افراد را زیادتر کرده است.

نیمی از افراد در حین بروز علائم بیماری‌شان، در اینترنت جست‌و‌جو می کنند.

نظرسنجی که به‌وسیله LetsGetCheck و OnePoll انجام شد نشان داد؛ كه جستجوی وب اولین انتخاب در حین بروز علائم بیماری در افراد نیست. وقتی افراد احساس بیماری دارند حدود نیمی از آن‌ها (51 درصد) به متخصص مراجعه می‌کنند.  در این شرایط  یک‌چهارم از افراد موردبررسی (26 درصد) پزشک مراقبت‌های اولیه ندارند و شش از 10 نفر نیز به‌طور فعال از مراجعه به پزشک خودداری می‌کنند.

رابرت موردکین، پزشک LetsGetChecked گفت؛ این نظرسنجی به ما نشان می‌دهد که تعداد قابل‌توجهی از مردم با علائم روزمره منفی زندگی می‌کنند که یا متوجه آن نمی‌شوند و یا نمی‌توانند آن را تشخیص دهند.  بسیاری از این علائم که مردم با آن روبه‌رو هستند؛ می‌تواند به مشکلات تیروئید مربوط باشد.

دکتر موردکین افزود: “درحالی‌که آموزش و اطلاعات بسیار مفید است؛ اما انجام آزمایش فیزیکی اهمیت بیشتری دارد. تست بهداشت در خانه (Home Health Testing) می‌تواند در عین راحتی، اطمینان خاطر  بیشتری ایجاد کند.

LetsGetChecked  امیدوار است که مردم با  انجام دو نوع آزمایش تیروئید، استفاده از اینترنت در تشخیص بیماری را کاهش دهند. طبق بررسی بسیاری از افراد حتی نمی‌دانستند تیروئید در کجای بدن قرار دارد.

این واقعیت که بیش از نیمی از بزرگ‌سالان ایالات‌متحده برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد علائم خود به Google مراجعه می‌کنند؛ جای نگرانی دارد. این واقعیت که دیدن یک پزشک ممکن است هفته‌ها یا ماه‌ها طول بکشد؛ باعث شده تا افراد به دنبال راه‌حل‌های بهتری باشند. یکی از این راه‌حل‌ها استفاده از تست بهداشت در خانه است که نتایج قابل اعتمادتری ایجاد می‌کند.

 

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها