نسخه پشتیبان آیفون و آیپد در کجای رایانه شخصی یا Mac ذخیره می‌شود؟

اگر چه نسخه پشتیبان خودکار یک قابلیت کاربردی و مفید است اما در برخی شرایط مجبور می‌شویم به صورت دستی از آیپد و آیفون خود پشتیبان تهیه کنیم تا بتوانیم در مواقع اضطراری آن را بازیابی نماییم.

به گزارش کالاسودا و به نقل از howtogeek، اگر می‌خواهید با استفاده از روش معمولی، نسخه پشتیبان آیفون یا آی پد را بازیابی کنید و می دانید این نسخه پشتیبان در کدام بخش از سیستمتان ذخیره شده است؛ می‌توانید از iTunes برای ویندوز و یا نسخه macOS 10.14 و یا قبل‌تر آن بهره ببرید. اگر نسخه مک شما macOS 10.15 یا بالاتر است می‌توانید از طریق Finder  نسخه ی پشتیبان را بازیابی کنید.

اما، اگر می‌خواهید نسخه ی پشتیبان گیری آیفون یا آی پد را از رایانه قدیمی‌تر بازیابی کنید، آن را به یک دستگاه دیگر منتقل کنید و … ، باید اقداماتی را انجام دهید.

در صورت امکان از نسخه پشتیبان در آی‌کلود استفاده کنید

پشتیبان آی‌کلود iCloud Backup فایل‌های پشتیبان را به محلی در رایانه شما در سرورهای اپل و از طریق اینترنت ذخیره می‌کند.

در iOS 11 یا بالاتر: به Settings / تنظیمات> [نام کاربر]> iCloud> مدیریت ذخیره سازی/ Manage Storage > نسخه پشتیبان/ Backup بروید.

در نسخه‌ی iOS 10.3: به تنظیمات/ Settings > [نام کاربر]> iCloud بروید. روی نمودار ضربه زده تا iCloud را نشان دهد، و سپس روی “مدیریت ذخیره سازی/ Manage Storage ” ضربه بزنید.

در نسخه‌ی iOS 10.2 یا قبل از آن: به تنظیمات/ Settings > مدیریت ذخیره سازی/ Manage Storage و سپس Storage و iCloud بروید.

در نهایت روی “پشتیبان گیری/ Backups ” ضربه بزنید.

در این بخش لیستی از دستگاههای مرتبط با حساب خود را که دارای نسخه پشتیبان در آی‌کلود هستند مشاهده خواهید کرد.

اگر نسخه پشتیبان iCloud در این بخش وجود دارد و قصد دارید آن را بازیابی کنید، ابتدا باید آیفون و آیپد خود را ریست کنید تا تمام داده‌های آنها پاک شوند.

پس از تنظیم مجدد دستگاه، از سیستم Apple ID که با آن پشتیبان تهیه کرده‌اید استفاده کنید تا به iCloud وارد شوید. سپس، در طی مراحل بازیابی، نسخه پشتیبان مناسب را انتخاب کنید.

نحوه بازیابی نسخه پشتیبان محلی

اگر رایانه شخصی یا Mac شما از قبل محل نسخه پشتیبان آیفون و آیپد شما را می‌داند، بازیابی آنها به صورت محلی آسان است. همانطور که قبلاً ذکر شد، می‌توانید این کار را از طریق iTunes (در ویندوز یا MacOS 10.14 یا بالاتر) یا Finder (در MacOS 10.15 یا بالاتر) انجام دهید.

پس از اتصال دستگاه خود، روی “بازیابی آیفون ” یا “Restore iPad” کلیک کنید و سپس نسخه پشتیبان تهیه شده را برای بازیابی انتخاب کنید. از آنجا دستورالعمل‌های موجود در لینک‌های بالا را دنبال کنید.

تعیین محل نسخه‌ی پشتیبان آیفون یا آی پد در رایانه شخصی ویندوز

مسیرهای زیر را دنبال کنید:

در رایانه شخصی با نصب iTunes: Explorer را باز کنید و موارد زیر را در نوار آدرس کپی کنید:٪ APPDATA٪ \ Apple Computer \ MobileSync

در رایانه شخصی با iTunes از فروشگاه مایکروسافت: Explorer را باز کنید و موارد زیر را در نوار آدرس قرار دهید:٪ HOMEPATH٪ \ Apple \ MobileSync

در این مرحله می‌بینید که نسخه پشتیبان iPad یا iPhone در یک پوشه جداگانه ذخیره می‌شود و با یک رشته طولانی از حروف و اعداد نامگذاری شده است. هر پوشه یک نسخه پشتیبان کل برای یک دستگاه واحد را نشان می‌دهد.

اگر به دنبال جدیدترین نسخه پشتیبان هستید، روی پنجره Explorer کلیک راست کرده و سپس بر روی View> Details کلیک کنید. دوباره کلیک راست کرده و سپس بر روی Sort by> Date Modified کلیک کنید.

اکنون می‌توانید تاریخ را در کنار پوشه‌ها مشاهده کرده و نسخه پشتیبان مورد نظر خود را انتخاب کنید.

انتقال و بازیابی اطلاعات از طریق ویندوز

اگر برای بازیابی اطلاعات؛ نیازدارید تا پوشه نسخه پشتیبان را به دستگاه دیگری (مانند رایانه شخصی ویندوز دیگر یا Mac) انتقال دهید، به سادگی پوشه مورد نظر خود را در مکان مناسب و در دستگاه جدید، مانند تصویر زیر کپی کنید:

در دستگاه ویندوز با iTunes: پوشه (ها) را در مکان زیر کپی کنید:٪ APPDATA٪ \ Apple Computer \ MobileSync

در دستگاه Windows با iTunes از فروشگاه مایکروسافت: پوشه (ها) را در مکان زیر کپی کنید:٪ HOMEPATH٪ \ Apple \ MobileSync

در مک: پوشه (های) را در مکان زیر کپی کنید: ~ / Library / Application Support / MobileSync

iPhone یا iPad خود را از طریق USB وصل کنید و سپس از طریق iTunes (در ویندوز یا MacOS 10.14 یا بالاتر) یا فایندر در (macOS 10.15 یا بالاتر) نسخه پشتیبان را بازیابی کنید.

تهیه نسخه پشتیبان از آیفون یا آی پد در Mac

در Mac OS X، می‌توانید از نسخه پشتیبان آیفون یا آی پد ایجاد شده توسط آیتونز در macOS 10.14 و بالاتر و فایندر در (در MacOS 10.15 یا بالاتر) در مسیر /Library/Application Support/MobileSync استفاده کنید.

هر نسخه پشتیبان در یک پوشه جداگانه به نام حروف و اعداد تصادفی ذخیره می‌شود. هر پوشه یک پشتیبان کامل برای یک دستگاه واحد را نشان می‌دهد.

تشخیص این پوشه‌ها با نام‌های رمزگذاری شده طولانی کار سختی است. بنابراین برای پیدا کردن جدیدترین نسخه کافی است روی نماد List View در پنجره Finder کلیک کنید. ستون ” Date Modified ” را بررسی کنید تا ببینید کدام پوشه با نسخه پشتیبان مورد نظر مطابقت دارد.

انتقال و بازیابی اطلاعات از یک مک

از مسیرهای زیر استفاده کنید:

در دستگاه ویندوز با یک کپی از iTunes: پوشه (ها) را در مکان زیر کپی کنید:٪ APPDATA٪ \ Apple Computer \ MobileSync

در دستگاه Windows با iTunes از فروشگاه مایکروسافت: پوشه (ها) را در مکان زیر کپی کنید:٪ HOMEPATH٪ \ Apple \ MobileSync

در یک مک: پوشه (ها) را در مکان زیر کپی کنید: /Library/Application Support/MobileSync

در نهایت آیفون و آیپد را خود را از طریق USB وصل کنید و سپس از طریق iTunes (در ویندوز یا MacOS 10.14 یا بالاتر) یا فایندر در (macOS 10.15 یا بالاتر) نسخه پشتیبان را بازیابی کنید.

 

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها