نصب عینک‌های VR روی صورت گاوهای روسی برای تولید شیر باکیفیت

نصب عینک‌های VR روی صورت گاوهای روسی برای تولید شیر باکیفیت

کشاورزان روسی قصد دارند برای گاوهای خود از عینک‌های واقعیت مجازی VR استفاده کنند؛ تا با ایجاد آرامش بیشتر برای آن‌ها، شیر زیادتر و با کیفیت‌تری تولید شود.

به گزارش کالاسودا و به نقل از سی‌نت، گاوهای روسی با استفاده از عینک‌های واقعیت مجازی و ایجاد آرامش بیشتر، تولید شیر خود را افزایش می‌دهند. به‌تازگی در مزرعه‌های نزدیک مسکو، کشاورزان در تلاش هستند که نمونه‌های اولیه از عینک‌های واقعیت مجازی را به‌صورت قابل‌استفاده برای گاوها، تغییر داده و به‌منظور آرامش بیشتر در آن‌ها مورداستفاده قرار دهند.

استفاده گاوهای روسی از VR

 

با استفاده‌ی گاوها از این عینک‌ها، تصاویر شبیه‌سازی‌شده از فصل تابستان، که شامل سایه‌های قرمز، سبز و آبی قابل دیدِ برای این حیوانات است؛ پخش خواهد شد.

محققان در آزمایش‌های اولیه این طرح متوجه شدند که میزان استرس و اضطراب در گاوها کاهش پیدا کرده و روحیه آن‌ها بهتر شده است. وضعیت عاطفی گاو نقش مهمی در تولید شیر دارد. تحقیقات اخیر نشان می‌دهد که یک فضای آرام می‌تواند هم ازنظر کمیت و هم گاهی ازنظر کیفی بر روی شیر گاو تأثیر بگذارد.

امروزه محققان با استفاده از روش‌های گوناگونی سعی می‌کنند که میزان کیفیت و کمیت شیر گاوها را زیادتر کنند. به‌طور مثال برخی از موسیقی‌های کلاسیک در مزارع استفاده کرده تا آن‌ها را خوشحال کنند. برخی گاو را با نام شخصی صدا می‌زنند. استفاده گاوهای روسی از عینک  VR یکی دیگری از روش‌هایی است که به‌تازگی توسط محققان روسی استفاده شده و تاکنون نتایج خوبی را به وجود آورده است.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها