نصب پردازنده گرافیکی آدرنوی کوآلکوم روی 2.5 میلیارد دستگاه

0
1077

تراشه ساز آمریکایی، کوالکوم، امیدوار است چیپست اسنپ دراگون 865 گوشی‌های هوشمند را به کنسول قدرتمند بازی تبدیل کند.

به گزارش کالاسودا و به نقل از GizChina، به گفته رئیس کوالکوم، Frank Meng، ویژگی‌های مانند سرعت بالا و تأخیر کم 5 جی می‌توانند باعث دانلود سریع‌تر بازی‌ها شده و بازی‌های چند کاربره را روان‌تر اجرا کند.

بدون شک تراشه‌های کوالکوم در بازار گوشی‌های هوشمند به خوبی عمل کرده است. دیروز، پیش نمایش رویداد ChinaJoy کوالکوم بصورت آنلاین برگزار شد و هدف اصلی آن ارزیابی عملکرد گیمینگ Snapdragon 865 است.

کوالکوم امیدوار است گوشی‌های هوشمند پرچمدار را به کنسول‌های بازی قدرتمند تبدیل کند. این شرکت قبلاً “Snapdragon Elite Gaming” را در این زمینه عرضه کرده است.

با این حال، پردازنده گرافیکی Adreno هسته اصلی در زمینه‌ی تجربه‌ی بازی Qualcomm است. داده‌های رسمی نشان می‌دهد که از زمان اولین نصب در سال 2005، GPU های Adreno در بیش از 2.5 میلیارد دستگاه استفاده شده‌اند.

از نظر عملکرد، پردازنده گرافیکی Adreno 650 که در پلتفرم موبایل Snapdragon 865 یکپارچه شده، می‌تواند رندر گرافیکی را نسبت به پلتفرم نسل قبلی 25 درصد بهبود ببخشد.

سرانجام، کوالکوم اعلام کرد که در سال آینده در رویداد ChinaJoy، با سه اپراتور بزرگ و 9 برند اصلی همکاری خواهد کرد تا بطور مشترک “Qualcomm Snapdragon Theme Pavilion” به بازار ارائه شود. همچنین، با پشتیبانی اپراتورها، امیدوار است 5 جی توسعه یابد.

 

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها