نقشه های شرکت مرسدس بنز برای استفاده از تکنولوژی خودروهای خودران

0
۴۰
نقشه های شرکت مرسدس بنز برای استفاده از تکنولوژی خودروهای خودران

نقشه های شرکت مرسدس بنز برای استفاده از تکنولوژی خودروهای خودران

کالاسودا_ به تازگی خبری در مورد شرکت مرسدس بنز منتشر شده است و نشان می دهد که این شرکت قصد دارد تا بخشی از خودروهای جدید خود را به صورت خودران طراحی کند.

ورود خودروهای خودران به تولیدات شرکت مرسدس بنز

این شرکت تصمیم گرفته تا با ارتقا دستیار راننده خودروهای جدید خود ، این خودروها را برای رانندگی به صورت اتوماتیک آماده کند. مدل این خودروها احتمالا S-Class sedan خواهد بود و این دستگاه های جدید تا سال 2020 آماده سازی خواهند شد. این سیستم در صنعت خودروسازی به استقلال مرحله سه معروف است و به این معنی است که خودرو در شرایط خاص بدون کمک راننده به راه خود ادامه خواهد داد و قطعا این سیستم در شرایط اضطراری بسیار کاربردی خواهد بود.

رقبای شرکت مرسدس بنز نیز وارد عمل می شوند

این سیستم خودران برای خودروهای آئودی آ8 سال 2019 هم استفاده خواهد شد. شرکت آئودی اسم این سیستم را راهنمای ترافیک های سنگین نام گذاری کرده است ، زیرا این سیستم می تواند کارهای روشن کردن ، توقف ، چرخش ها و خیلی از کارهای دیگر در غیاب راننده انجام دهد. این سیستم قطعا یک قدم جلوتر از سیستم های مرحله دو شرکت تسلا و جی ام است. البته این موضوع را هم اشاره کنیم که شرکت تسلا اعلام کرده است که قصد دارد سیستم خودروهای خودران را ارتقا دهد و مدل پیشرفته آن را به بازار عرضه کند. اینطور که به نظر می رسد با ارائه سیستم جدید تسلا به بازار ، این شرکت چند گام جلوتر از شرکت مرسدس بند خواهد بود.

مانند شرکت آئودی ، شرکت بنز هم باید سیستم مرحله سه خود را برای شرایط خاص تعبیه کند زیرا این یک سیستم قانونمند برای تمام شرکت های تولید کننده خودروهای خودران است. نکته جالب اینکه شرایط هر ایالت با ایالت دیگر متفاوت خواهد بود و این موضوعی است که تمام شرکت ها اعم از بنز نیز باید آن را رعایت کنند.

نقشه های شرکت مرسدس بنز برای استفاده از تکنولوژی خودروهای خودران

دغدغه ها در مورد تکنولوژی خودروهای خودران

باید گفت که خیلی از افراد ورود سیستم مرحله سه را ستایش می کنند و فقط یک دغدغه اصلی در این زمینه وجود دارد که آیا این سیستم می تواند در هر شرایطی کاربرد داشته باشد یا خیر و اختلال این سیستم ها باعث صدمات جانی برای افراد نشود. شرکت گوگل هم به دلیل همین دغدغه ها تحقیق در مورد خودروهای خودران را به طور کامل متوقف کرد. شرکت تویوتا هم با استناد به همین دلایل از تولید چنین خودروهایی سر باز می زند.

باید دید که آینده این خودروها چگونه خواهد بود.

امیدواریم که از مطالعه این خبر لذت برده باشید ، شما دوستان می توانید نظرات خود را راجع به این خبر با ما در بخش کامنت ها به اشتراک بگذارید.

 با ما در صفحه اینستاگرام کالاسودا به روز باشید

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از