نقش NFT در متاورس و ارزش دارایی ها در دنیای واقعی

چگونه NFT ها در متاورس می‌توانند به ارزش دارایی‌های فیزیکی در دنیای واقعی اعتبار ببخشند؟

به گزارش کالاسودا و به نقل از venturebeat، متاورس از Web3 جدایی ناپذیر شده است. شرکت‌های کوچک و بزرگ در حال رقابت هستند تا متاورس های خود را به نمایش بگذارند. قبل از اینکه شرکت‌ها برای تولید متاورس رقابت کنند، باید بفهیم متاورس چیست؟

«متاورس» جهانی است که جهان اصلی را تحلیل می‌کند، اما در سطحی انتزاعی.

به عبارت دیگر، متاورس یک لایه انتزاعی خواهد بود که دنیای فیزیکی فعلی را توصیف می‌کند.

متاورس و NFT ها

و به همین دلیل است که متاورس به سمتی پیش می‌رود که بر پایه رمزنگاری ساخته شده است. کریپتو، درست مانند جهان، نوعی ماهیت فیزیکی دارد. شما نمی‌توانید یک بیت کوین یا یک NFT را کپی کنید.

بنابراین کریپتو برای ساخت یک لایه تغییرناپذیر که دنیای واقعی را توصیف می‌کند بسیار مناسب است. در کریپتو، می‌توانیم مدل‌هایی از دنیای واقعی بسازیم که بسیاری از ویژگی‌های آن را در خود جای داده است.

فرصت در جفت‌های دیجیتال خواهد بود.

جفت‌های دیجیتال از اطلاعات در مورد دارایی‌های فیزیکی ایجاد می‌شوند و به دنیای فیزیکی گره می‌خورند. به عبارت دیگر، آن‌ها همان متا لایه هستند.

با ادغام فناوری بلاک چین، در قالب NFT، می‌توان تمام داده‌ها و اطلاعات اطراف جفت‌های فیزیکی را تأیید و برای همیشه ذخیره کرد.

اعتبار سنجی کلید حقیقت متاورس است

هنگام ارزیابی رابطه کریپتو و بلاک چین با متاورس، باید به یاد داشته باشید که رمزارز دارای تأیید و اعتبار است.

زمان آن فرا رسیده که معنای NFT در متاورس را متوجه شویم. NFT ها را نمی‌توان کپی کرد زیرا دارای فرآیند اعتبار سنجی و راستی آزمایی هستند و همین باعث می‌شود آنها غیرقابل تغییر باشند. همانطور که قابلیت‌های NFT ها رشد می‌کنند، آن‌ها در حال تبدیل شدن به یک بعد اطلاعاتی جدید هستند که با دنیای واقعی گره خورده است.

دامنه‌های NFT هسته اصلی این ایده خواهند بود.

آن‌ها به یک فضای داده غیرقابل تغییر تبدیل می‌شوند که به ما و فعالیت ما در Web3 گره خورده‌اند.

در متاورس، این NFT های دامنه همانند یک خانه هستند و این رکورد و زیرساخت را می‌توان نه تنها به عنوان خانه بلکه به عنوان یک جزء اصلی خانه فروخت و ارزش آن را افزایش داد.

با تعریف شفاف‌تر از متاورس، هم برای توسعه‌دهندگان و هم برای سرمایه‌گذاران، می‌توانیم به سمت یک نسخه معنادار از آن حرکت کنیم.

 

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها