نمایشگاه CES 2020 از دید سایت تک کرانچ

0
378

یکی از بزرگترین رویداد های فناوری دنیا یعنی نمایشگاه CES 2020 تا چند روز آتی برگزار می‌شود و گمانه‌زنی ها در راستای اینکه انتظار چه محصولاتی را باید داشته باشیم بیشتر و بیشتر می‌شود.

به گزارش کالاسودا و به نقل از سایت تک کرانچ، تحریریه تک کرانچ فناوری‌های مورد انتظار در CES 2020 را پیش بینی کرده است.

خانه‌های هوشمند

فناوری خانه های همیشه متصل چندین سال است که از جانب شرکت‌های بزرگ فناوری مانند آمازون و گوگل دنبال می‌شود.این شرکت‌ها احتمالا  در نمایشگاه CES در خصوص خانه‌های هوشمند حرف‌های زیادی برا گفتن دارند. امروزه علاوه بر خانه‌های هوشمند، سایر ابزارهای مربوط به خانه از قفل‌ها گرفته تا فریزر، اجاق گاز و ماشین لباسشویی و … هوشمند شده ‌اند.

5G و گوشی‌های تاشو

CES را می‌توان نمایشگاهی معرفی کرد که گوشی‌های هوشمند و فناوری‌های مرتبط با آنها طرفدار زیادی دارند. این روزها که شاهد محبوب شدن گوشی‌های تاشو هستیم، انتظار می‌رود که بیشتر در مورد گوشی‌ها بشنویم. به نظر تک کرانچ شرکت‌های بیشتری به جز سامسونگ و هواوی به طیف معرفی گوشی‌های تاشو خود خواهند پیوست.

همچنان سال 2020 را می‌توان سال پیشرفت‌های بزرگ برای تکنولوژی 5G دانست، چرا که احتمالا شرکت‌های حامل اینترنتی کم کم پوشش دهی آن برای بازار را در پیش گرفته و آن را اشباع می‌کنند. انتظار می‌رود که طیف گسترده‌ای از دستگاه‌ها که از این فناوری پیشتیبانی می‌کنند معرفی شوند.

فناوری 8K و تلویزیون‌های هوشمند و عجیب

CES همیشه یک نمایشگاه بزرگ برای سرگرمی‌های خانگی بوده است و همه بازیکنان بزرگ این حوزه نیز حضور خواهند داشت. نمایشگر با کیفیت 8K یکی از بزرگترین موضوعات این نمایشگاه خواهد بود. همچنین سال گذشته تلویزیون‌های عجیب و غریب مختلف مانند تلویزیون های رول شونده توسط ال جی معرفی شد و انتظار می‌رود تلویزیون‌های عجیب دیگری نیز امسال به شکل مفهومی رونمایی شوند.

تلویزیون‌ها از جمله دستگاه‌هایی هستند که می‌توانند علاوه بر پشتیبانی از دستیارهای گوگل و الکسا، فاکتورهایی برای ادغام بهتر با خانه‌های هوشمند داشته باشند.

فناوری‌های مرتبط با خواب

سال گذشته نوشتیم که آرامش ذهنی و روانی یکی از موضوعات محبوب در CES است. امسال نیز انتظار می‌رود که شرکت‌ها به دنبال گجت‌‌هایی مرتبط با خواب و زمان استفاده از گوشی و … از پوشیدنی تا تختخواب‌های هوشمند و … باشند.

خودرو و حرکت

در زمینه حرکت و وسایل نقلیه موارد مهمی را امسال در معرض رونمایی خواهیم داشت که از جمله آن می‌توان به سیستم های پیشرفته کمک راننده اشاره کرد. به عبارت دیگر، خودروسازان در حال یادگیری از رانندگی خودران تا دستیارات بهتر انسانی هستند. سیستم‌های کاملا خودران در سالهای اخیر با برخی موانع جاده ای مواجه بودند، اما دستیار راننده فرصت خوبی برای خودروسازان و یک قدم جدید به سمت وسایل نقلیه کاملا خودران است.

نقش صدا و فرمان نیز در این خودروها پررنگ خواهد بود. انتظار می‌رود که تعامل صوتی طبیعی نقش بزرگی در سیستم‌های سرگرمی و سایر جنبه‌های تجربه رانندگی داشته باشد.

پوشیدنی‌ها

گجت‌های پوشیدنی چیزی فراتر از دستبندهای ورزشی خواهند بود و در آینده به مواردی مانند ECG و سایر موارد سلامت دسترسی خواهند داشت. فناوری واقعیت افزوده قطعه بزرگی از این معما خواهد بود و انتظار می‌رود اپل و گوگل در این گروه باشند. همچنین امکان دارد امسال در جستجوی موارد خلاقانه ای در زمینه لپ تاپ / تبلت باشید.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها