نگارش ۱۴۰ میلیون نسخه الکترونیک

0
107

۱۴۰ میلیون نسخه الکترونیک در سه سال گذشته توسط پزشکان نوشته شده است.

به گزارش خبرنگار کالا سودا، یکی از گام های پروژه پرونده الکترونیک سلامت صدور نسخه الکترونیک از سوی پزشکان است تا داروخانه ها نیز به صورت الکترونیکی نسخه را دریافت کرده و دارو را برای بیماران ارسال کنند.

این امر موجب کاهش معطلی بیماران می شود و نسخه ها نیز قابلیت ثبت در پرونده سلامت الکترونیک بیماران را دارا هستند. از این رو در طی ۳ سال گذشته دو نهاد برای گسترش نسخه الکترونیکی تلاش کرده اند. در همین خصوص از تولید بیش از ۱۴۰ میلیون نسخه الکترونیک درمانی توسط پزشکان مراکز ملکی و طرف قرارداد سازمان تامین اجتماعی به عنوان یکی از نهادهای فعال در این زمینه طی ۳ سال گذشته خبر داده شده است.

علاوه بر این اعلام شده که با برنامه ریزیهای به عمل آمده و اقدامات انجام شده در سازمان تامین اجتماعی در خصوص تبادل دو طرفه نسخ الکترونیک با وزارت بهداشت، ضمن بهره برداری از سامانه نسخه الکترونیک سازمان، امکان استفاده از سایر سامانه‌های نسخه نویسی و نسخه پیچی نیز میسر می‌شود.

این در حالی است که تولید نسخه الکترونیک در ۸ دانشگاه برتر کشور به زودی عملیاتی خواهد شد.

از سویی دیگر برای ترویج بیشتر نسخه های الکترونیکی، تجهیزاتی چون موبایل اپلیکیشن نسخه نگار، امضاء دیجیتال مبتنی بر موبایل ، سامانه  پایش  و مراقبت هوشمند بیماران و مشاوره آنلاین و از راه دور پزشکان از سوی سازمان تامین اجتماعی کشور ارائه شده است.

در گام دیگر ترویج نسخه های الکترونیکی در خصوص تبادل اطلاعات نسخ الکترونیک، سرویس‌های تبادل اطلاعات قواعد بیمه گری جهت نسخه پیچی (HICA) و تبادل اطلاعات اسناد بستری (سطح۳) از طریق ماژول جریان دایمی سپاس (SSM) نیز تصمیم گیری خواهد شد.

یادآور می شود، صدور نسخه الکترونیکی به صورت آزمایشی در چند استان کشور در حال اجراست و خوزستان فعال ترین استان در این زمینه بوده که این طرح در ۸ شهر آن به اجرا رسیده است.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها