نگاهی به تکنولوژی‌های ساختارشکن تسلا سایبرتراک

0
15

به جرات می‌توان گفت رویداد معرفی تسلا سایبرتراک در سال پیش طبق روالی که ایلان ماسک می‌خواست پیش نرفت. طراحی آینده نگرانه و تیز سایبرتراک نظرات بسیار گوناگونی را ایجاد کرد اما این خودرو خبرسازی زیادی داشت و در واقع تبلیغی بسیار خوب برای تسلا محسوب می‌شد. اگر یادتان باشد چندی پیش هم خبری درباره بیش از دو برابر شدن پیش سفارش‌های این خودرو منتشر شد.

به گزارش کالاسودا به نقل از پدال، اگرچه پیش از این مشخصات فنی تسلا سایبرتراک را می‌دانستیم اما ماسک اخیراً از توئیتر برای اعلام جزئیات جدید نسخه تولیدی سایبرتراک استفاده کرده است. این خودرو به‌صورت استاندارد دارای چراغ‌های لیزری خواهد بود اما هنوز مشخص نیست که این مورد با قوانین آمریکا همخوانی خواهد داشت یا خیر.

ایلان ماسک از زمان رونمایی این خودرو ابعاد آن را نیز اصلاح کرده است. ماسک در ابتدا گفته بود این خودرو پهنای 2.13 متری خواهد داشت اما نسخه تولیدی قرار است پهنای 2.08 متری داشته باشد.

cybertruck

همچنین ماسک گفته که این پیکاپ الکتریکی با حسابگر بار و یدک‌کش عرضه خواهد شد که داده‌های فول تایم را برای نمایش چگونگی تحت تأثیر قرار گرفتن تجربه رانندگی تهیه می‌کند. وسایل سنگین می‌توانند پرفورمنس و هندلینگ سایبرتراک را تحت تأثیر قرار دهند اما تکنولوژی جدید تسلا ایمنی را افزایش خواهد داد. همان‌گونه که ماسک توضیح می‌دهد، حسابگر بار/یدک‌کش، تغییرات تمام‌وقت را برای حداکثر شتاب‌گیری، ترمز، عبور از پیچ‌ها، سرعت و شعاع حرکتی نشان خواهد داد.

سایبرتراک

مدل پایه این خودرو ظرفیت یدک کشی بیش از 3400 کیلوگرمی داشته درحالی‌که نسخه سه موتوره چهار چرخ محرک بیش از 6350 کیلوگرم محموله را می‌تواند بکشد که بسیار خوب است. به لطف تکنولوژی سیستم تعلیق و ارتفاع فعال، سایبرتراک قادر خواهد بود به‌منظور ایجاد حداکثر پرفورمنس، راحتی و راندمان خود را با وسایل بار متنوع تطبیق دهد.

سایبرتراک

این تکنولوژی‌ها می‌توانند بازار پیکاپ ها را دگرگون کنند و باعث شوند تسلا مزیت بسیار بزرگی در مقایسه با پیکاپ های فورد و ریویان داشته باشند. ماسک گفته است: “سیستم‌های دامپینگ و ارتفاع فعال برای یک پیکاپ یا هر خودروی دیگر با نسبت وزن بالا ساختارشکن هستند.”

منبع

carbuzz

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از