نگاهی به ویژگی های جدید در به روزرسانی کروم

کالاسودا_ویژگی های جدید مرورگر کروم، اعلام شدند. ویژگی هایی که می توانند برای بسیاری از کاربران قابل توجه و جذاب باشند.

شرکت گوگل اعلام کرد با استفاده از ویژگی های جدیدترین نسخه به روزرسانی سیستم عامل کروم، کاربران قادر خواهند بود؛ کلمات عبور ذخیره شده در نرم افزارهای مدیریت کلمات عبور یا همان پسوردها  را به سهولت  منتقل کنند.

درواقع با کمک این به روزرسانی کاربران به سادگی قادر به انتقال اطلاعات ذخیره شده در برنامه هایی همچون ۱Password  یا  LastPassخواهند بود.

اما روش کار چگونه است؟ کاربران برای برخورداری از این قابلیت جدید، در نسخه های اندرویدی و نسخه دسکتاپ  مرورگر کروم باید دستور chrome://flags/#PasswordExport را در بخش آدرس تایپ کنند و دکمه Enter را فشار دهند. پس از آن کاربر می تواند با مراجعه به ابزار  Manage Passwords در منوی تنظیمات آیکون جدیدی را بیابد که حاوی فهرست کلمات عبور ذخیره شده است.افزون بر این ها درهمین بخش نیز  قابلیت انتقال کلمات عبور در نظر گرفته شده وافراد باید بسته حاوی این اطلاعات را بارگذاری کنند. این اطلاعات در فایلی با فرمت csv ذخیره می شود. خدمات مذکور در نسخه های مک، ویندوز، لینوکس و کروم او اس و در نهایت اندروید در دسترس خواهد بود.

گوگل کروم یک مرورگر اینترنتی متن‌باز است که در تاریخ ۲ سپتامبر ۲۰۰۸  توسط شرکت گوگل عرضه شد. در ابتدا نسخه آزمایشی آن برای کاربران سیستم عامل ویندوز در صد کشور جهان عرضه شد ولی گوگل اعلام کرد که نسخه‌های منطبق با سیستم‌عامل لینوکس و اپل مکینتاش آن هم در آینده توزیع خواهد شد، در حال حاضر نسخه مربوط به لینوکس و مکینتاش نیز همراه با نسخه ویندوز بروز رسانی می‌شوند ولی هنوز از نسخه بتا خارج نشده‌اند.

 با عضویت در کانال تلگرام کالاسودا در ساعت ۹ هر شب به آخرین اخبار حوزه تکنولوژی گوش دهید