نگاهی عمیق به گران‌ترین شاسی‌بلند دنیا

0
163

نظر کلی شما درباره‌ی خودروهایی با استایل نامتقارن چیست؟ بله برای مثال درباره اولین نسل هیوندای ولوستر (با دو درب در یک سمت و یک درب در سمت دیگر) یا این شاسی‌بلند کارلمن کینگ صحبت می‌کنیم. اگر این اولین باری است که نام کارلمن کینگ را می‌شنوید باید بدانبد که براساس ادعای عده‌ای این گران‌ترین شاسی‌بلند دنیا است.

به گزارش کالاسودا به نقل از پدال، طراح کینگ یعنی آقای لوسیانو دامبروسیو می‌گوید در طراحی بدنه‌ی این شاسی‌بلند ترسناک از بتموبیل بکار رفته در فیلم دارک نایت الهام گرفته است. او زبان طراحی کارلمن کینگ را به عنوان “طراحی الماس” توصیف می‌کند.

او می‌گوید:«بجای تلاش برای یافتن ترکیبی عالی از سطوح تلاش کردیم تا شکست‌هایی در سطوح ایجاد کنیم. این خودرو باید بزرگ و غالب می‌بود و درعین‌حال گیرایی خیلی بیش‌ازحدی نداشت. کینگ بی‌شک خودرویی منحصربه‌فرد است.»

طراحی خودرو قطعاً منحصربه‌فرد است اما زیر پوست آن تکنولوژی بسیار معمولی‌ای بکار رفته است. این خودرو بر پایه فورد F-550 شکل گرفته و از پیشرانه 10 سیلندر 6.8 لیتری با قدرت 420 اسب بخار استفاده می‌کند. در خبرهای قبلی ادعا شده بود حداکثر سرعت این خودرو به خاطر وزن 5896 کیلوگرمی‌اش تنها 140 کیلومتر در ساعت است اما طراح خودرو در این ویدئو می‌گوید حداکثر سرعت کینگ می‌تواند 220 کیلومتر در ساعت باشد.


او اظهار می‌دارد:«با توجه به ابعاد خودرو می‌توانید تصور کنید که در حال راندن یک فیل هستید؛ اما این خودرو بسیار منعطف بوده و سواری خوبی دارد.»

و حالا به قیمت می‌رسیم! به‌منظور توجیه عنوان گران‌ترین شاسی‌بلند دنیا، کینگ بهای حدود 1 میلیون دلاری برای نسخه پایه داشته و اگر تمامی آپشن ها را سفارش دهید قیمت آن به بیش از 3 میلیون دلار هم خواهد رسید.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها