نیسان جوک و قشقایی برقی می‌شوند

برند نیسان قرار است دو کراس اوور پرفروش خود یعنی جوک و قشقایی را برقی کند.

به گزارش کالاسودا، این خودروساز ژاپنی قصد دارد این دو خودرو را به صورت برقی در انگلیس و در کارخانه ساندرلند خود تولید کند.

این بخشی از برنامه جاه طلبانه نیسان برای انتقال کامل به نسل خودروهای برقی تا سال ۲۰۳۰ و پشت سر گذاشتن عصر موتورهای احتراق داخلی است.

طبق گزارش اسکای نیوز به زودی از دو مدل برقی جوک و قشقایی در انگلیس رونمایی خواهد شد و این یک نقطه عطف قابل توجه برای برند نیسان است چراکه قصد دارد دو مدل از محبوب‌ترین مدل‌های خود را راهی بازار کراس اوورهای برقی کند و در این زمینه تعهد دهد.

منابع صنعتی گفته‌اند نیسان در این راه قصد دارد تا ۱ میلیارد پوند سرمایه گذاری کند و دولت انگلیس نیز از این طرح حمایت قابل توجهی خواهد کرد.

کارخانه ساندرلند، که در حال حاضر نیسان لیف برقی را تولید می‌کند، در قلب تلاش برقی شدن قرار دارد.

نیسان علاوه بر تولید خودروهای برقی، قصد احداث کارخانه باتری EV360 را نیز در همین سایت دارد.

پس از بهره برداری از این کارخانه، این تاسیسات ظرفیت تولید تا 35 گیگاوات ساعت باتری را در سال خواهد داشت که این امر تعهد نیسان به راه حل‌های حمل و نقل پایدار را بیشتر تقویت می‌کند.

تصمیم نیسان برای برقی کردن جوک و قشقایی به دنبال فروش چشمگیر آن‌ها در بازار است.

مدل قشقایی، به ویژه، سال گذشته جایگاه خود را به عنوان پرفروش‌ترین خودرو در انگلیس تثبیت کرد، و این اولین مدل نیسان ساخت انگلیس بود که در ۲۴ سال گذشته در صدر جدول قرار می‌گرفت.

و حالا نیسان با تحویل بیش از ۴۲۷۰۰ دستگاه قشقایی در این کشور در سال گذشته، محبوبیت مدل را با تقاضای فزاینده برای کراس اوورهای برقی یکپارچه می‌کند.

نکته قابل ذکر اینکه نیسان ساکورا به عنوان خودروی برقی مینی، توانست در ژاپن موفقیت چشمگیری پیدا کند و پس از عرضه توانست به لطف قیمت مقرون به صرفه یعنی ۱۲۴۰۰ یورو از تسلا پیشی بگیرد.

نیسان تعهد خود به برقی کردن خودروها را با پیشرانه X-iN-1 برای عرضه در ۲۰۲۶ برنامه ریزی کرده و انتظار می‌رود تحت این پلتفرم هزینه‌های تولید به شدت کاهش یابد.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها