هاتگرام و طلاگرام در راه استقلال

0
0
هاتگرام و طلاگرام در راه استقلال

هاتگرام و تلگرام طلایی در راه مستقل شدن هستند و دولت قرار است به آن ها اعتبار دهد.

به گزارش خبرنگار کالا سودا، هاتگرام و تلگرام طلایی دو نرم افزار ایرانی جایگزین تلگرام هستند که بدون فیلتر اطلاعات تلگرام کاربران ایرانی را در اختیار آن ها قرار می دهند.

پس از فیلتر شدن تلگرام استقبال کاربران از این دو اپلیکیشن ایرانی افزایش یافت و ارایه خدمات به کاربران از طریق آن ها موجب اعتراض مسئولان شد تا جایی که اعلام کردند که هاتگرام و تلگرام طلایی را فیلتر خواهند کرد. اما حالا گفته شده که نه تنها این دو برنامه می توانند به حیاتشان ادامه دهند بلکه برای استقلالشان به آن ها اعتبار دولتی تعلق می گیرد.

در همین رابطه، معاون فرهنگی، اجتماعی و امور محتوایی مرکز ملی فضای مجازی درباره آخرین تصمیمات در خصوص دو نرم‌افزار هاتگرام و تلگرام طلایی به باشگاه خبرنگاران جوان گفته است: من این را صادقانه و با اطلاع دقیق عرض می‌کنم؛ آخرین وضعیت پیام‌رسان‌هایی که قرار بود به صورت پیام‌رسان‌های مستقل بتوانند وجود داشته باشند، در روز‌های آخر سال در قالب گزارش‌های فنی و مدون دریافت شده است، اما هنوز بررسی نشده است.

«امیر خوراکیان» افزوده است: بعد از تعطیلات باید این گزارش‌ها از نظر فنی بررسی شود و میزان موفقیت‌ها و پیشرفت‌ها قضاوت شود که آن چیزی که مد نظر بوده محقق شده است یا خیر. این‌ها یک سری نیاز‌های سخت‌افزاری دارند که نیازمند یک سری اعتبارات و همچنین ورود برخی از تجهیزات است و مدت‌هاست در تلاشند و دولت هم پیگیر است؛ یک سری موفقیت‌های نرم‌افزاری مطمئناً داشته‌اند، ولی یک سری نیاز‌های سخت‌افزاری هم بوده است.

وی ادامه داده: من فکر می‌کنم بعد از تعطیلات بر اساس گزارش فنی جامعی که تهیه شده است و بر اساس آخرین وضعیت همه پیام‌رسان‌های داخلی و رشد‌هایی که در سال ۹۷ داشتند، این وضعیت یک مرور کارشناسی نهایی شود و شرایط برای یک تصمیم‌گیری جامع و دقیق فراهم شود و ما آن را حتی به طور مشخص به اطلاع همه خواهیم رساند.

با ما در صفحه اینستاگرام و تلگرام کالاسودا به روز باشید

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از