اخبار

یک آموزش کاربردی برای کاربران پلی استیشن چهار

کالاسودا - کالاسودا- یکی از جالب ترین اقدامات شرکت سونی در کنسول بازی پلی استیشن چهار پشتیبانی از تمام هارد های استاندارد HDD  و SSD موجود در بازار است. علت این کار نیز کاملا مشخص است برخی از علاقه مندان این کنسول بازی علاقه دارند حافظه بیشتری در اختیار داشته باشند. تغییر و جا به جایی هارد در این کنسول بسیار آسان است و به راحتی می توان آن را جا به جا کرد. برای این کار تنها به یک هارد یک حافظه فلش و پیچ گوشتی نیاز داریم.

در ابتدا اگر به اطلاعات دستگاه خود نیاز دارید می توان آن از یک فایل پشتیبان گیری استفاده کنیم. در این مرحله باید اطمینان پیدا کنید بازی های که پاک شده در Library شما وجود دارند و می‌توانید آن‌ها را در صورت نیاز، دوباره دانلود کنید. حال هارد اکسترنال را به کنسول پلی استیشن چهار متصل کنید و در تنظیمات کنسول، به منوی System رفته، گزینه Backup and Restore را انتخاب کرده و گزینهBack Up PS4 را انتخاب کنید. حال تمام شرایط را قبول کنید. پس از پایان فرایند بکاپ، کنسول ریستارت شده و می‌توانید هارد اکسترنال را جدا کنید.

در مرحله دوم باید آپدیت سیستم پلی استیشن ۴ را از سایت سونی دریافت کنید. تا بتوانید سریع تر سیستم عامل کنسول خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید. البته این مرحله را در آخر نیز می توان انجام داد. حال نوبت به قسمت هیجان انگیز باز گردن کنسول بازی می رسد. برای تعویض هارد، شما باید قسمت سمت چپ کنسول را که مساحت کمتری دارد، بردارید.هارد در یک قاب محافظ قرار گرفته است و آن را با دیدن علامت دکمه‌های پلی استیشن روی چارچوب، می‌توانید پیدا کنید و پیچ های مربوطه را باز کنید. توجه کنید که پین‌های هارد باید به سمت داخل باشند و به هیچ وجه، سطح زیرین هارد را لمس نکنید. پیچ‌ها را سر جای خود گذاشته و هارد را درون کنسول قرار دهید.

در این مرحله نوبت نصب نرم افزار هارد است. حالت Safe Mode به صورت خودکار فعال می‌شود و به شما اطلاع می‌دهد که روشن کردن کنسول ممکن نیست. اکنون باید کنترلر را با یک کابل به کنسول متصل کنید و دکمه PS را روی آن فشار دهید. سپس از شما خواسته می‌شود تا آپدیت سیستم را نصب کنید. برای این کار باید حافظه فلش حاوی آپدیت را به کنسول متصل کنید و دستورالعمل‌های روی صفحه را دنبال کرده تا آپدیت نصب شده و کنسول ریستارت شود.

در مرحله آخر نوبت بازیابی اطلاعات شماست. هارد اکسترنال خود را به کنسول متصل کرده، به تنظیمات کنسول رفته و وارد منوی System شوید و گزینه Back Up and Restore را انتخاب کنید و این بار روی گزینه Restore PS4 بزنید. با این کار، فایل بکاپ اطلاعات شما نمایش داده می‌شود و با انتخاب آن، و زدن روی عبارت YES در صفحه بعد، رویه  بازیابی آغاز می‌شود.

مطالب مرتبط

برو بالا