هربار نشان دادن کارت ملی به بانک ۲۰۰ تومان آب می خورد

هربار نشان دادن کارت ملی به بانک 200 تومان آب می خورد
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

برای هر اقدام بانکی که کارت شناسایی باید به بانک ارایه دهید از شما ۲۰۰ تومان کارمزد اخذ خواهد شد.

به گزارش خبرنگار کالاسودا، برای هر اقدام بانکی به باجه ها مراجعه می کنید لازم است که یک کارت شناسایی به منظور احراز هویتتان به آن ها نشان دهید. از این پس در هر دفعه ای که کارت شناسایی تان را به باجه های بانک ها نشان می دهید باید ۲۰۰ تومان هم به آن ها پرداخت کنید.

بنابراین گزارش، با توجه به قوانین بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری، ارائه هرگونه خدمات بانکی از جمله افتتاح حساب، صدور و ارائه کارت بانکی و هدیه، پرداخت تسهیلات و قبول ضمانت بانکی باید از طریق سامانه ثبت احوال استعلام شود و شعب برای تایید هویت مشتری باید این استعلام را به صورت اجباری بر اساس قوانین اعلامی از سوی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران انجام دهند که این استعلام از سوی سازمان ثبت احوال رایگان نیست و مشمول کارمزدی است.

این کارمزد تا چندی پیش از سوی بانک ها به دستور بانک مرکزی از مشتریان اخذ نمی شد اما حالا قرار شده که هر مشتری بابت این کارمزد ۲۰۰ تومان به بانک بپردازد. بانک مرکزی طی بخشنامه ای جدید از بانک ها خواست که برای هر بار استعلام از سامانه ثبت احوال مبلغ ۲۰۰ تومان از مشتری کسر و به حساب های مربوط به منظور شود.

گفتنی است برخی از بانک ها سال گذشته بابت این کارمزد ۵۰۰ تومان و برخی ها یک هزار تومان از مشتریان کسر می کردند که بانک مرکزی برای مدتی آن را لغو کرد و حالا برای همه بانک ها یک میزان مشخص تعیین کرده است. گفته شده که این ۲۰۰ تومان مستقیما به حساب سازمان ثبت احوال می رود و منفعتی برای هیچ بانکی ندارد.

با ما در صفحه اینستاگرام و تلگرام کالاسودا به روز باشید

قبلی
بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

لیست قیمت محصولات در کالاسودا

اخبار