هشدار آمریکا به سرمایه گذاران واحد پول مجازی ونزوئلا

هشدار آمریکا به سرمایه گذاران واحد پول مجازی ونزوئلا|کالاسودا

هشدار آمریکا به سرمایه گذاران واحد پول مجازی ونزوئلا|کالاسوداکالاسودا – ایالت متحده آمریکا به سرمایه گذارانی که قصد سرمایه گذاری بر روی واحد پول مجازی ونزوئلا به نام petro را دارند، هشدار داد.

وزرات خزانه داری آمریکا روز سه شنبه هشدار داد که استفاده از واحد پول مجازی پترو که متعلق به کشور ونزوئلا است میتواند سبب نقض تحریم ها علیه دولت سوسیالیستی کشور های عضو اوپک شود، بیانیه ای که میتواند سرمایه گذاران را نسبت به این پول مجازی دلسرد کند.

نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا طی هفته های جاری اعلام کرد که دولت او به زودی 100 میلیون واحد پول مجازی پترو را عرضه میکند که معادل با تعداد معینی بشکه نفت است. این کشور برای دور زدن تحریمهای آمریکا دست به چنین اقدامی زده است.

 این تحریمها سبب ممنوعیت خرید اوراق قرضه جدید صادر شده در این کشور شده است، تحریمی که سبب شد مادورو نتواند قادر به پرداخت یارانه نقدی دولت شود و مقامات حزب سوسیالیست را ناچار به ایجاد فرمهای جدید برای افزایش ارزش پول این کشور کرده است.

مادورو به دنبال سرمایه گذار برای توسعه این پول مجازی است تا استفاده از آن را همانند بیتکوین توسعه دهد. یک مقام ارشد خزانه داری آمریکا به رویترز در این باره گفته است که پول دیجیتال نفتی میتواند به عنوان یک اعتبار برای دولت ونزوئلا محسوب شود و سرمایه گذاران آمریکایی را در معرض ریسک قرار دهد.