هشدار اوباما درباره اثرات مخرب تکنولوژی در جامعه

باراک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا، از اثرات مخرب تکنولوژی در زندگی مردم سخن گفت. او برای اثبات ادعایش از چراغی در کاخ ریاست جمهوری گفت که بانوی اول سابق آمریکا برای خاموش کردنش نیم ساعت زمان صرف می‌کرد.

 

به گزارش کالا سودا به نقل از cnet، باراک اوباما در کنفرانس سالانه دریم فورس، با بیان اینکه در دوران ریاست جمهوری در سوئیت‌های زیادی اقامت داشت گفت: این اتاق‌ها بسیار زیبا و بزرگ بودند، اما نکته اینجاست که برای زندگی به آن همه امکانات و فضا نیاز نیست و هجوم تکنولوژی به زندگی می‌تواند انسان را از پا بیندازد.

باراک اوباما روز پنجشنبه با خطاب قرار دادن بانوی اول سابق آمریکا گفت: «یکبار میشل نیم ساعت زمان صرف کرد تا متوجه شود چطور می‌تواند چراغ بالای سرش را خاموش کند.»

رئیس جمهور سابق آمریکا این صحبت‌ها را در گفتگو با مارک بنیوف (Marc Benioff) مدیرعامل شرکت سیلزفورس در سان فرانسیسکو عنوان کرد.

برای اوباما داستان خاموش کردن آن چراغ، فقط یک ماجرای بامزه نبود. این صحبت‌ها درباره نفوذ تکنولوژی در زندگی روزمره، تصویری گسترده‌تر از چالش‌های جامعه امروز را نشان می‌دهد.

او بعد از این اظهارات گفت: «ما در زندگی به دنبال مسیرهای اشتباهی هستیم. زندگی من در کاخ ریاست جمهوری، پدیده بهتری نبود. برای من زندگی در هتل «هامپتون این» با یک تخت خواب و یک حمام هم کفایت می‌کند.»

تکنولوژی نابرابری را تقویت می‌کند

او معتقد است تکنولوژی‌های اطلاعاتی مخرب گاه می‌توانند بسیار خطرناک باشند. مردم نمی‌دانند حقیقت و دروغ کدامند و باید کدام ادعا را باور کنند.

اوباما می‌گوید: «رسانه‌های اجتماعی به جای اینکه مردم را متحد کنند، در حال گسیختن آن‌ها از هم هستند.

رئیس جمهور سابق آمریکا ادامه داد: اگر شما اخبار «فاکس نیوز» را مشاهده کنید حقیقت برای شما با زمانی که «نیویورک تایمز» را مطالعه می‌کنید متفاوت است.

وی حطاب به نسل جوان  گفت در زندگی سه نگرانی بزرگ دارد. تغییرات آب و هوایی، کمبود گفتگو و فرهنگ عمومی و سومین مورد، نابرابری وسیعی که نتیجه جهانی شدن و تکنولوژی است.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها