تغییرات شارژر جدید اپل بنا بر اجبار اتحادیه اروپا: شایعه یا واقعیت؟

0
31

شاید اخباری را در مورد این بخوانید که اتحادیه اروپا اپل را مجبور به کنار گذاشتن کابل لاتنینگ خود کرده است. اما این موضوع تا چه میزان صحت دارد؟

به گزارش کالاسودا و به نقل از ورج، از سال 2009 ، کمیسیون اروپا در تلاش است تا شرکت های فناوری را متقاعد کند که به جای انتخاب یک روش اختصاصی برای شارژ دستگاه‌های خود، یک شارژر واحد جهانی را اتخاذ کنند ، روشی که بتواند همه دستگاه های قابل حمل را نیرو ببخشد.

 و اکنون ، در پی اظهارات اخیر کمیسیون در پارلمان که خواستار اجرای دقیق تر موضوع – احتمالاً تا حدود تنظیم مقررات است – چند رسانه به اشتباه متوجه شده‌اند كه این اقدام می تواند منجر به ناپدید شدن پورت و كابل لایتنینگ اپل شود و این شرکت را مجبور به اعمال USB-C در کلیه محصولات خود کرده است. اما این خبر مبتنی بر یک سوء تفاهم اساسی در مورد هدف اتحادیه اروپا و نحوه عملکرد شارژ است که به اشتباه از جانب رسانه ها اینگونه تعبیر شده است.

در واقع بیانیه اتحادیه اروپا در واقع هیچ ربطی به درگاه‌های کانکتور نداشت. (به دستور کمیسیون طی سال‌های گذشته، اپل قانع به ساختن آداپتور 30 پینی میکرو USB شده بود). اما این بار موضوع در مورد شارژرهای دیواری است.

مارو مرصفکونیک رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا در این مورد می‌گوید: هنگامی که در سال 2009 برای اولین بار این موضوع مطرح شد، بیشت از 30 روش شارژ اختصاصی برای تمام گوشی‌ها وجود داشت. اما اکنون تنها 3 مورد شارژر مختلف داریم. با این وجود شارژرهای قدیمی و دور ریختنی، سالانه 51 هزار تن زباله الکترونیکی را شامل می‌شوند. هدف این کمیسیون ساخت شارژر دیواری و کاهش این هزینه‌هاست.

اپل در حال حاضر دارای شارژرهای دیواری 18 واتی   USB-C و همچنین کابل های Lightning to USB-C است که در iPhone 11 Pro و iPhone 11 Pro Max هویدا است. همچنین iPad Pro  2018 و مجموعه کاملی از لپ تاپ های MacBook 2018 این شرکت از شارژرها و کابل های USB-C استفاده می‌کند که عنوان قدرتمندترین شارژر USB-C که به همان اندازه قادر به شارژ لپ تاپ ، تبلت یا گوشی است شناخته می‌شود.

به طور کلی پیشرفت در این حرکت نوآورانه تدریجی است و به نظر نمی رسد که فعلا پیشرفتی در این مرحله به دست بیاید.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از