همکاری استارت آپ های ایرانی، روسی، ترک و آذری

مصوبه دولت به چه کار استارت آپ ها می آید؟

استارت آپ های ایران با کشورهای روسیه، ترکیه و آذربایجان همکاری خواهند داشت.

به گزارش خبرنگار کالاسودا، استارت آپ های ایرانی که عمدتا از سوی بخش خصوصی راه اندازی شده اند قرار است به زودی در کشورهای روسیه، ترکیه و جمهوری آذربایجان نیز به کار گرفته شوند.

در همین رابطه، «محمد جواد آذری جهرمی» از فعالیت خارجی استارت آپ های ایرانی خبر داده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به مذاکرات در حال انجام برای سرمایه‌گذاری چهارجانبه با کشورهای همسایه گفت: صورت گرفتن این توافق به فعالیت مشترک استارت آپی کشورها کمک می‌کند.

آذری جهرمی در پاسخ به این سؤال خبرنگاران که توافق چهارجانبه بین کشورهای ترکیه، ایران، روسیه و جمهوری آذربایجان در زمینه فناوری ارتباطات، سرمایه‌گذاری است یا می‌توان آن را هزینه دانست، افزود: در خصوص پروژه چهارجانبه‌ای که به دنبال هستیم، بحث سرمایه‌گذاری مشترک مطرح است، در واقع این کار در مراحل گفت‌وگو است و هنوز اجرا نشده، اما مذاکرات ما با روسیه و جمهوری آذربایجان به‌خوبی پیگیری می‌شود.

وی بیان کرد: امروز در خصوص پیشرفت آنچه بین ما و ترکیه و دو کشور دیگر بایستی برقرار شود صحبت کردیم، حجم سرمایه‌گذاری اولیه برای اجرای این پروژه چهارجانبه منوط به توافق کشورهاست، سرمایه‌گذاری خوبی است کمک به فعالیت مشترک استارت آپی چهار کشور می‌کند و استارت آپ‌ها می‌توانند بازار مناسبی برای هم باشند.

جهرمی تصریح کرد: عمدتاً بخش خصوصی در این حوزه فعالیت خواهد کرد، همچنین در نظر است فعالان بخش خصوصی بتوانند زیرساخت برخی از تعاملات ما از قبیل گردشگری، سلامت، حمل‌ونقل و حتی نظام بانکی و پرداخت دو کشور را تسهیل کنند، این‌ها اثرات آن توافقی است که پیگیر آن هستیم.

وی یادآور شد: برای هماهنگ‌سازی و توسعه تعاملات نیاز به همیاری بیشتر است، حضور ترکیه و شرکت‌های این کشور در نمایشگاه الکامپ ایران و حضور شرکت‌های ایران در نمایشگاه‌های ترکیه مصداق این امر است، اصولاً سیاست مورد توافق ما این هست که بازار و همکاری منطقه‌ای‌مان را توسعه دهیم و بتوانیم با ایجاد یک بازار بزرگ‌تر برخی از فعالیت‌های اقتصادی فناوری ارتباطات را گسترش دهیم.

با ما در صفحه اینستاگرام و تلگرام کالاسودا به روز باشید

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها