همکاری بانک ها با اپراتورها افزایش می یابد

اپراتورهای تلفن همراه با بانک ها همکاری هایی در خصوص پرداخت الکترونیک دارند که افزایش پیدا می کند.

به گزارش خبرنگار کالاسودا، پرداخت الکترونیکی در ایران از راه های متفاوتی امکان پذیر است که همه آن ها از طریق موبایل امکانپذیر هستند اما یک روش متفاوت در این میان وجود دارد که همکاری خاص اپراتورها و بانک ها را به همراه داشته است.

یو اس اس دی ها همان روشی هستند که اپراتورهای تلفن همراه ایران با همکاری بانک ها راه اندازی کرده اند. در این زمینه دو بخش با توسل به هم امکان پرداخت الکترونیکی را برای دارندگان سیم کارت ها رقم زده اند.

در روشی دیگر هم اپراتورهای تلفن همراه با ارائه سیم کارت به خریداران و مالکان کارت خوان ها امکان پرداخت های الکترونیکی را فراهم کرده اند.

حالا قرار است همکاری اپراتورهای تلفن همراه در ایران با بانک ها افزایش داشته باشد. در این باره، یکی از اپراتورهای ایرانی گفته که صنعت تلفن همراه و بانکی با صدور مجوز برای MVNO وارد همکاری شده اند و امید است که همکاری صنعت بانکی و پرداخت با مخابرات بیشتر شود.

از سویی دیگر هم فعالان تلفن همراه معتقدند که تجربه های موفق و ناموفق در رگولاتوری در صنعت تلکام وجود دارد که اگر همکاری رگولاتوری بانک و مخابرات بیشتر شود تجربه های موفق نیز بیشتر خواهد شد.

آن ها اعتقاد دارند که رگولاتور مخابرات حسن نیت خود را با صدور مجوز به بانک ها و شرکت های پرداخت در MVNO نشان داد و اکنون هم نوبت رگولاتور بانکی است که اجازه ورود رگولاتور حوزه مخابرات را به بعضی از حوزه های بانکی و پرداخت را بدهد.

قطعا این اجازه، موجب می شود که اپراتورهای تلفن همراه هم همکاری و پروژه های مشترک خود با بانک ها رشد دهند.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها