همکاری دوربین های هوشمند و پهپادها

0
65

دوربین های هوشمند و پهپادها برای کنترل ترافیک جاده ای ایران با یکدیگر همراهی و همکاری خواهند داشت.

به گزارش خبرنگار کالا سودا، پلیس راهور تکیه خود بر تکنولوژی را افزایش می دهد از آخرین و به روزترین فناوری ها در زمینه کنترل جاده ها بهره می برد.

جدیدترین تکنولوژی به کار گرفته شده در این زمینه پهپادهایی هستند که به بررسی ترافیک جاده ها می پردازند. در این باره، پلیس اعلام کرده که اکنون پلیس ایران در حال برنامه‌ریزی برای استفاده از پهبادها در جاده‌ها به منظور کنترل وضعیت ترافیکی است. پهپادها در یکی از استان‌ها در حال تمرین هستند و به زودی در جاده‌ها برای رصد ترافیکی و گرفتن تدابیرلازم به کار برده می‌شوند.

همچنین به کار گیری دوربین های هوشمند نیز در این زمینه رشد یافته است. پلیس به بیش از ۱۸ هزار دوربین ثابت نیاز دارد که تعداد دوربین‌های موجود الان کمتر از ۲۰۰۰ دوربین است.

این در حالی است که پلیس در گامی دیگر در این زمینه، اتوبوس ها را به ردیاب مجهز کرده است. در این پروژه 15 هزار اتوبوس ردیاب دارند و همین ردیابی اتوبوس ها از سوی پلیس، 90 درصد تخلفات در این زمینه را کاهش داده است.

این تکنولوژی ها همگی به پلیس کمک می کنند تا وضعیت جاده های کشور و راه های بین شهری و بین استانی در کشور را تحت نظر داشته باشد. از این طریق هم مشکلات جاده ای از جمله تصادفات کاهش می یابد و هم تخلفاتی که از این طریق موجب جرم می شوند سیر نزولی خواهند یافت. پلیس راهور پیش از این از روش های سنتی برای کنترل این وضع ها بهره می برد و حالا مانند نهادهای مختلف دیگر کشور بر فناوری تکیه کرده و از این طریق سریعتر به هدف خود می رسد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از