هوآوی از کمسیون فدرال ارتباطات آمریکا شکایت کرد

0
141

هوآوی محدودیت‌های جدید FCC را غیرقانونی می‌داند و سرانجام از این کمسیون شکایت کرد.

به گزارش کالاسودا و به نقل از سی نت، هوآوی در نبرد تشدید شده خود با دولت آمریکا، یک تیر دیگر شلیک کرد. هوآوی روز چهارشنبه اعلام کرد که علیه تصمیم ماه گذشته کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا مبنی بر ممنوعیت استفاده کریر های با یارانه دولتی از تجهیزات هوآوی، از این کمیسیون شکایت کرده است.

FCC در ماه نوامبر اعلام كرد كه استفاده از Universal Service Fund به مبلغ 8.5 میلیارد دلار در سال برای خرید تجهیزات و خدمات از هوآوی و ZTE را ممنوع كرده است؛ زیرا این شرکت‌ها تهدیدی برای امنیت ملی هستند. این صندوق دولتی از طریق برنامه‌های مختلفی به کریرهای مخابراتی ایالات متحده یارانه دولتی می‌دهد.

شکایت هوآوی از کمسیون فدرال ارتباطات آمریکا(FCC)

هوآوی روز چهارشنبه دادخواستی را برای تجدیدنظر در پنجمین دادگاه در نیواورلئان ارائه داد و تصمیم FCC را به چالش کشید. روز چهارشنبه Song Liuping، مدیر ارشد حقوقی شرکت در بیانیه‌ای گفت: ” این دستور بیش از اختیارات قانونی FCC است و قوانین فدرال، قانون اساسی و سایر قوانین را نقض می‌کند.”

سونگ گفت: “FCC ادعا می‌کند هوآوی یک تهدید امنیتی است؛ اما رئیس FCC، آقای Ajit Pai هیچ مدرکی ارائه نداده است.”وی گفت: “ممنوع کردن شرکتی مانند هوآوی، فقط به این دلیل که در چین شروع به فعالیت کرده است؛ این کار چالش‌های امنیت سایبری را حل نمی‌کند.”

FCC بلافاصله به درخواست اظهارنظر پاسخ نداد.

ایالات متحده مدت‌هاست ادعا می‌کند كه هوآوی و ZTE روابط تنگاتنگی با دولت چین دارند و این امر را دلیل نگرانی خود و شرکت‌ها در استفاده از تجهیزات این تولیدكنندگان می‌داند. وزارت بازرگانی در پی دستورالعمل ماه مه از رئیس‌جمهور دونالد ترامپ که به طور مؤثر این شرکت را از شبکه‌های ارتباطی ایالات متحده منع کرده بود، هوآوی را در لیست سیاه قرار داده است. هوآوی و ZTE این مسئله را انکار کرده و به‌هیچ‌وجه قبول نمی‌کنند که تجهیزات آن‌ها در امور جاسوسی نقش دارد.

امسال این سومین دادخواستی است که هواوی علیه دولت آمریکا مطرح کرده است.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها