اخبار

هواپیمای جدید وارد ارتش آمریکا می شود

کالاسودا - کالاسودا_هواپیمای جدید وارد ارتش آمریکا می شود. این هواپیمای جدید، دارای حالت پرواز بی صدای عمودی است و در نوع خود منحصر به فرد است.

به گفته «مارک مور» مدیر مهندسی و سیستم‌های هواپیمای اوبر که از محققان پیشین  ناسا  است :اوبر باید تا ۲۰۲۰ تاکسی هوایی خود را راه‌اندازی کند و در حال حاضر اوبر با ناسا برای توسعه سیستم نرم‌افزاری مدیریت ترافیک تاکسی هوایی در شهرها همکاری تنگاتنگی دارد.

جالب است بدانید قرار است از این فناوری هواپیمای جدید به زودی  برای توسعه ماشین‌های پرنده و نقل‌وانتقال مسافران در پروازهای شهری استفاده شود و به همین خاطر «تاکسی آنلاین اوبر» و «واحد تحقیق، توسعه و مهندسی» ارتش آمریکا برای ساخت و آزمایش سیستم روتور چرخان به‌صورت عمودپرواز مبلغ ۱ میلیون دلار سرمایه‌گذاری مشترک انجام می‌دهند.

اما مراحل کار چندان ساده نیست و مثل فیلم های تخیلی ترتیب پیدا نمی کند. سیستم تعریف‌شده بر اساس قرارگرفتن دو روتور روی‌هم است که با نرم‌افزار مخصوص در یک‌جهت و هم‌زمان چرخیده می‌شود. این رهیافت می‌تواند باعث کاهش نویز هنگام چرخش شده و در مقایسه با فناوری موجود آلودگی صوتی کمتری ایجاد کند.

سرپرست واحد مهندس وسایل نقلیه اوبر، «راب مک دونالد» دراین‌باره گفت: “چالش دستیابی به صدای فوق‌العاده کم، از موانع حیاتی برای راه‌اندازی تاکسی‌های هوایی و ماشین‌های پرنده در مناطق شهری است.”

از سوی دیگر، دکتر«جارِت ریدیک» مدیر لابراتوار تحقیقاتی ارتش آمریکا نیز گفت: “ارتش درحال‌توسعه نسل جدید هواپیماهای بدون سرنشین است که نیازی به باند فرودگاه نداشته باشد و در مقایسه با نسل کنونی نیز صدای کمتری تولید کند.”

شایان ذکر است، اوبر برای توسعه سیستم روتور بی‌صدا از کمپانی Launchpoint Technologies Inc در کالیفرنیا کمک می‌گیرد.باید دید این سیستم هوایپمای جدید به کجا خواهد رسید.

با عضویت در کانال تلگرام کالاسودا در جریان آخرین خبرهای حوزه فناوری قرار بگیرید

مطالب مرتبط

برو بالا