هوش مصنوعی، دلیل همکاری مایکروسافت و شیائومی

0
572

مایکروسافت،شیائومی،هوش مصنوعی کالاسودا – مایکروسافت و شیائومی طی یک بیانیه رسمی اعلام کردند که به زودی همکاری ای را با محور هوش مصنوعی در اسپیکرهای هوشمند، گوشی هوشمند و … اغاز خواهند کرد.

مایکروسافت بدین وسیله میخواهد از محصولات محاسبات ابری خود همانند Azure برای توسعه گوشی ها، لپ تاپها و دستگاه های هوشمند و عرضه آنها به بازارهای بین المللی استفاده کند.

شرکت مایکروسافت و شیائومی در حال کار روی طرحی هستند که از طریق آن  شیائومی به خدمات هوش مصنوعی و خدمات ابری از جمله بینگ و کورتانا در اسپیکرهای مدرنی چون Mi AI  دسترسی پیدا کند .بر همین اساس و طی یک یادداشت رسمی تفاهم، هر ۲ شرکت متعهد شدند برای همکاری در حوزه های مشترک و کاربردی تمرکز کنند.

البته تاریخ اولین همکاری این دو برند به سال ۲۰۱۵ بازمیگردد که طی ان هر دو شرکت قراردادی را برای ازمایش ویندوز ۱۰ روی دستگاه های شیائومی به امضا رساندند. سال گذشته شیائومی پنجمین شرکت پرفروش گوشی های تلفن همراه شد و توانست ۹۲.۴ میلیون دستگاه گوشی بفروشید و پس از شرکتهایی چون اپل و سامسونگ و هواوی و … قرار گیرد.

شیائومی در کنفرانس خبری خود در مورد همکاری با مایکروسافت نیز بیان کرد که از این مشارکت که در جهت تکنولوژی های محاسبات ابری و هوش مصنوعی است، به طور گسترده نفع خواهد برد.