جدیدترین اخبار

اخبار

هوش مصنوعی سرعت آمازون را چندین برابر می کند

آمازون،اکو،تازهکالاسودا_شرکت آمازون قصد دارد. با به کار بستن هوش مصنوعی سرعت خود را ارتقا بخشد . درواقع این شرکت در حال طراحی و ازمودن روشی جدید برای ارتقای هوش مصنوعی است .

به نظر می رسد. بلندگوهای پرطرفدار ، برای محبوب تر شدن ، راهی ندارند . به جز توسعه امکانات و قابلیت های خود . اکنون خبرهای دنیای فناوری نشان می دهند . آمازون قصد دارد الکسا را ارتقا دهد . در سال ۲۰۱۵ امازون ، شرکتی به نام Annapurna Labs را خریداری کرد.شرکتی  که در زمینه طراحی تراشه های رایانه ای فعال بود . و حالا ثمره های این همکاری برای تامین نیازهای سخت افزاری این شرکت مشخص می شود.

بر اساس اطلاعات منتشر شده ، این تراشه ها از توانایی بالاتری برای تشخیص صدای کاربران برخوردارند . و با درک بهتر خود می توانند به سرعت به سوالات و ابهامات مطرح شده پاسخ دهند. قرار است این تراشه ها به محصولاتی مانند اکو، اکودات و اکو پلاس اضافه شوند.

اما به نظر می رسد اعتراضات کاربران نیز در اعمال این تغییرات بی تاثیر نبوده . چرا که برخی از کاربران می گویند این بلندگوها در مواردی در جریان تلاش برای یافتن پاسخ سوالات کاربران بسیار ضعیف و کند عمل می کنند . و آمازون تلاش دارد این مشکل را با طراحی تراشه های هوش مصنوعی اختصاصی خود برطرف کند.

بر اساس یافته های موجود ، علت تاخیر فعلی در پاسخگویی الکسا این است که باید درخواست مطرح شده توسط کاربر به سرورهای کلود آمازون منتقل شود و پس از تفسیر و یافته شدن پاسخ برای کاربر پخش شود. پردازش اطلاعات به این شیوه به مدتی زمان نیاز دارد و با استفاده از تراشه های هوشمند تاخیر یادشده به حداقل می رسد.

محبوب ترین ها اخبار