هوش مصنوعی چگونه به بهبود شرایط نیروی کار کمک می‌کند؟

استفاده از هوش مصنوعی در سازمان باعث می‌شود که فشار سیستم‌های مدیریت منابع انسانی سنتی کاهش یابد و تعادل بهتری بین کار و زندگی ایجاد شده و شرایط نیروی کار ارتقا یابد.

به گزارش کالاسودا و به نقل از venturebeat، مدیریت نیروی کار هرگز آسان نبوده و همه‌گیری آن را بسیار بدتر کرده است. نه تنها فرآیندهای مربوط به استخدام، اخراج، حقوق و دستمزد و مزایا دشوارتر شده، بلکه فرهنگ کار از خانه فشارهای زیادی را به منابع انسانی وارد می‌کند.

همه اینها در شرایطی که سرعت تجارت در حال افزایش است؛ نیاز به انعطاف پذیری نیروی کار دارد.

نوآوری ضروری است و در این مورد سازمان‌ها به هوش مصنوعی (AI) روی می‌آورند تا نه تنها فشار سیستم‌های مدیریت منابع انسانی سنتی را کاهش دهند، بلکه برای درگیر کردن نیروی کار به روش‌های جدید از آن استفاده کنند.

این ابزارها بدون بیکار کردن انسان‌ها، به افراد کمک می‌کنند بهتر کار کنند و تعادل بین کار و زندگی خود را بهبود بخشند.

هوشمندتر کار کردن با هوش مصنوعی

طبق ادعای وبلاگ نویس فناوری Srikanth هوش مصنوعی مدیریت نیروی کار را به سه روش مهم تغییر می‌دهد.

اول، ارزیابی دقیق‌تری از تقاضاهای نیروی کار ارائه می‌کند.

ثانیاً، هوش مصنوعی می‌تواند هم بهره‌وری نیروی کار و هم رضایتمندی را بهبود بخشد.

و در نهایت، هوش مصنوعی این ظرفیت را دارد که عملکرد را ارزیابی کند و پیشنهادات با دقت بیشتری ارائه می‌کند، که منجر به سلسله مراتب کاری مؤثرتر و کارآمدتر می‌شود.

در این راستا نسل‌های جدیدی از پلتفرم‌های هوشمند در حال ورود هستند. به عنوان مثال، شرکتی به نام Fiverr اخیراً از پلتفرم Togetherr رونمایی کرده که به جمع‌آوری تیم‌های خلاق بر اساس پروفایل‌های شخصیتی، تجربه کاری و سایر نقاط داده کمک می‌کند. این سیستم از یک فناوری اختصاصی به نام Genome خلاق استفاده می‌کند تا فرآیند تیم سازی کارآمدتر، کم هزینه‌تر و دقیق‌تر را ارائه دهد.

یک استراتژی دو سر برد

البته همه اینها فقط به نفع شرکت نیست، بلکه برای کارمندان نیز مفید است.

مثلاً هوش مصنوعی می‌تواند با به عهده گرفتن وظایف تکراری به کاهش فشار کاری کمک کند.

مطمئناً، ما نباید فقط به این دلیل که هوش مصنوعی را به کار گرفته‌ایم، انتظار ارتقای شرایط نیروی کار را داشته باشیم، اما دلایل زیادی وجود دارد که باور کنیم این فناوری به حل بسیاری از چالش‌های پیش روی نیروی کار مدرن کمک می‌کند.

در قلب، کار مؤثر، مدیریت زمان وجود دارد؛ هر چه کارکنان زمان کمتری را صرف کارهای غیرضروری کنند، وضعیت آنها و شرکت بهتر خواهد بود.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها