اخبار

فعال کردن مثبت از هوش مصنوعی برای همه ؛شعار امسال اتحادیه جهانی مخابرات

کالاسودا - کالاسودا- اتحادیه جهانی مخابرات شعار روز جهانی ارتباطات سال ۲۰۱۸ که در روز ۱۷ می (۲۷ اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ ) آغاز می شود  را ”  فعال کردن مثبت از هوش مصنوعی برای همه “اعلام کرد .

زمان زیادی تا روز جهانی جامعه اطلاعاتی و مخابرات نمانده است و اتحادیه جهانی مخابرات مانند هر سال برنامه های خاصی در راستای هدفمند کردن امور کشور های پیشگام تکنولوژی دارد. امروز نیز این اتحادیه شعار راهبردی سال ۲۰۱۸ را معرفی کرد تا تمامی کشورهای عضو این اتحادیه برپایه این شعار، برنامه های یکساله خود را در حوزه ICT تعیین کنند.

سازمان جهانی مخابرات یا همان ITU اطلاعیه ایی منتشر کرده است و بیان کرده است که  با پیشرفت های بسیار زیاد در زمینه های همکاری مانند داده های بزرگ ، یادگیری ماشین، توان محاسباتی، ظرفیت ذخیره‌سازی و محاسبات ابری در میان افراد دیگر امکان پذیر شده‌است. و بیتشر این پیشرفت های در زمینه فناوری هوش مصنوعی بوده است.

هوش مصنوعی را می توان سیستم‌هایی را دانست که می‌توانند واکنش‌هایی مشابه رفتارهای هوشمند انسانی از جمله درک شرایط پیچیده، شبیه‌سازی فرایندهای تفکری و شیوه‌های استدلالی انسانی و پاسخ موفق به آنها، یادگیری و توانایی کسب دانش و استدلال برای حل مسایل را داشته باشند.

فن‌آوری‌های مبتنی بر هوش مصنوعی در حال حاضر به عنوان یک بخش کلیدی ابزارهای فعالانه و برنامه‌های کاربردی برای کمک به تمام مردم دنیا برای هدایت زندگی بهتر با بهبود بهداشت، آموزش، امور مالی، کشاورزی، حمل و نقل و گروه های گسترده‌ای از خدمات دیگر در حال پیشرفت و ساخت شدن هستند.

هوش مصنوعی امروزه در بسیاری از قسمت های زندگی روزمره ما وجود دارد که کمتر با آن ها آشنا هستیم از حسگر تشخصی چهره تا حرکت خودرو های خودران بخشی از فناوری خود را به هوش مصنوعی و قابلیت های آن اختصاص داده اند.با این وجود هوش مصنوعی یک علم جدید است و راه های پیشرفت بسیار زیادی در این راه وجود دارد.

موضوع شعار امسال روز جهانی مخابرات (WTISD-2018) به سازمان ITU و سایر کشور های شرکت کننده  پیشنهاد می کند تا روی فرصت‌هایی برای چگونگی تسریع پیشرفت هوش مصنوعی تا سال ۲۰۳۰، تمرکز کنند.

با عضویت در کانال تلگرام کالاسودا فناورانه زندگی کنید

مطالب مرتبط

برو بالا