اخبار

هکرهای اینستاگرامی از دیوید بکهام تا لئوناردو دی کاپریو را تهدید کردند

هکرهای اینستاگرامی از دیوید بکهام تا لئوناردو دی کاپریو را تهدید کردند|کالاسودا

کالاسودا - هکرهای اینستاگرامی از دیوید بکهام تا لئوناردو دی کاپریو را تهدید کردند|کالاسودا

کالاسودا_بر اساس خبرهای منتشر شده از دنیای تکنولوژی هکرها موفق شده اند طی روزها اخیر میلیون ها حساب اینستاگرامی را  هک کرده و شمار قربانیان حملات خود را افزایش دهند.

طی روزها گذشته ، بسیاری از کاربران اینستاگرام با مشکلات متعددی مواجه بودند. مشکلاتی مثل یافت نشدن حساب کاربری خود و یا مشکل در بازگشایی صفحات خود .گرچه از سوی مدیران این رسانه خبرهایی در خصوص تغییرات ساختاری به عنوان علت اصلی این مشکالات مطرح می شد، اما به گزارش برخی از رسانه های دنیای فناوری  شماره تلفن قربانیان این هکرها نیز برای فروش گذاشته شده است.

بر اساس گزارش های تکمیلی ؛ یک اشکال اساسی در ثبت اطلاعات اینستاگرام وجود دارد  که اطلاعات تماس کاربران را تحت تاثیر خود قرار داده است.

یک هفته پیش بود که حساب کاربری سلنا گومژ هک شد. مدیران اینستاگرام امروز اعلام کردند، که به نظر می رسد مسئول حساب Selena Gomez که هفته گذشته هک شده بود، با هکرها به توافق رسیده است در ازای پرداخت مبلغی مشخص، حساب کاربری را پس بگیرد .

نکته جالب اینجاست که تا کنون هیچ یک از منابع رسمی اینستاگرام تایید نکرده بودند که حساب های کاربری اینستاگرام قابلیت هک شدن را نیز دارند. با این وجود، این شرکت برای اولین بار اعلام کرد که هکرها برخی کاربران را تحت نفوذ خود قرار داده اند.

جالب است که در اقدامی متفاوت و توجه برانگیز درست ساعاتی بعد از افشای هک گسترده کاربران اینستاگرا، هکرها یک پایگاه داده قابل جستجو به نام Doxagram ایجاد کردند که کاربران را قادر می سازد اطلاعات تماس قربانیان را با پرداخت تنها 10 دلار در هر جستجو پیدا کنند . و این یعنی بی امنیتی کامل برای  کاربران اینستاگرام.

هکرها  فهرستی از 1000 حساب را ارائه کرده بودند، فهرستی که حدود 50 عدد از حساب های آن را کاربرانی تشکیل می داد که دنبال کنندگانی پرشمار داشتند.

اینستاگرام هنوز به طور رسمی اعلام نکرده که چند حساب کاربری را مسدود کرده است . اما بر اساس اطلاعات منتشر شده در اینستاگرام بیش از 700 میلیون حساب کاربری و اطلاعات آن ها هک شده است.

از سوی دیگر به نظر می رسد اطلاعات بسیاری از افراد مشهور شامل ؛ اما واتسون، امیلیا کلارک، زاک  افرون ، لئوناردو دی کاپریو، هری استایلز، الی گولدینگ، ویکتوریا بکهام، بیونس، لیدی گاگا و ریحانا، تیلور سویفت، کتی پری، آدل، سونوپ داگ، بریتنی اسپیرز.فلوید میوئیدر، زین الدین زیدان، نیمار، دیوید بکهام، رونالدینیو و بسیاری دیگر در خطر است .

به نطر می رسد مشکلات افراد مشهور بسیار گسترده تر است و تنها شامل اطلاعات تلفن و آدرس نمی شود. برای مثال چت های خصوصی و عکس های آرشیو شده این افراد نیز درخور اهمیت است.

مطالب مرتبط

برو بالا