هک شرکت نفتی اوکراینی، کار هکرهای روسی بود؟

0
272

نیویورک تایمز ادعا کرده است که هکرهای ارتش روسیه توانسته اند شرکت نفتی اوکراینی را که مرتبط با پرونده استیضاح ترامپ است هک کنند.

به گزارش کالاسودا و به نقل از ورج، هک فاجعه آمیز کمیته ملی دموکرات در سال ۲۰۱۶ میلادی، یک آلارم هشدار دهنده برای همه افرادی بود که نگران کمپین های جنجالی در این خصوص بودند.  طی این هک، هکرها با استفاده از یک حمله هدفمند علیه مدیر کمپین انتخاباتی هیلاری کلینتون به ایمیل های کمیته ملی دموکرات های آمریکا دسترسی پیدا کرده و آنها را منتشر نمودند.

اکنون نیویورک تایمز و شرکت امنیت سایبری Area 1 ادعا می کنند، سرویس‌های اطلاعاتی روسیه ، هک شرکت نفتی اوکراینی به نام Burisma را هدف قرار گرفته اند. این شرکت با استیضاح جاری ترامپ مرتبط بوده است.

این منابع ادعا می‌کنند عوامل روسیه اوایل ماه نوامبر عملیات حملات فیشینگ را به منظور دزدیدن اطلاعات ورود به حساب‌های پست الکترونیکی کارمندان شرکت گاز اوکراینی Burisma اجرا کردند.

اکنون فاش شده است که هکرها همان هکرهایی بودند که در انتخابات 2016، به ایمیل‌های کمیته حزب دموکرات حمله کردند. کارشناسان بر این باورند که چنین نقشه ای با هدف جمع آوری اطلاعات علیه بایدن کلید خورده؛ فردی که احتمالا از سوی حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری سال جاری در آمریکا نامزد خواهد شد.

 هانتر بایدن، پسر جو بایدن که هم اکنون کاندیدای ریاست جمهوری پیشتاز حزب دموکرات آمریکا است، پیش از این در هیات مدیره شرکت بوریسما هولدینگز خدمت کرده است. نتایج این پرونده علیه روسیه هنوز ناقص است و نشان می‌دهد با سوالات بیشتری در این خصوص وارد کمپین‌های ریاست جمهوری دوره بعد می‌شویم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از