شکار هکرهای سازمانی با داده‌هایی به عنوان طعمه

Washington DC, USA - May 2, 2015: The J. Edgar Hoover FBI Building on Pennsylvania Avenue in Washington DC, with flags attached.

پلیس FBI آمریکا در تلاش است تا به شرکت‌ها کمک کند که هکرهای سازمانی را با داده هایی به عنوان طعمه فریب دهند. این برنامه تحت عنوان IDLE ممکن است شانس و هک داده‌های ارزشمند را کاهش دهد.

طرز کار برنامه IDLE

به گزارش کالاسودا و به نقل از انگجت، FBI در تلاش است تا راهی برای محدود کردن خسارت ناشی از نقض داده‌ها در سازمان‌ها پیدا کند، راهی که بتواند سارقان را با داده های اشتباه و بی ارزش فریب دهد.

اکنون با برنامه IDLE (بهره برداری از اطلاعات اشتباه) شرکت ها می توانند با ایجاد داده های اشتباه که موجب سردرگمی هکر شود او را فریب دهند. اگرچهFBI  اطلاعات دقیقی در مورد نحوه عملکرد IDLE به اشتراک نمی‌گذارد، اما به نظر می‌رسد که داده های فیک  را در ساختار داده ای موجود ترکیب می‌کند تا اصیل به نظر برسد.

یک هکر نمی‌تواند حجم عظیمی را داده ها را استخراج کرده و انتظار داشته باشد که همه آنها مفید باشد. اف بی آی با این برنامه کمک می کند که داده های جعلی را در اطلاعات واقعی ترکیب کنند تا دست هکرها برای سو استفاده کوتاه بماند.

این برنامه تا چه حد موثر است؟

البته هیچ تضمینی وجود ندارد که این امر موثر باشد، یک هکر هوشمند می‌تواند تمام داده‌ها را استخراج کرده و تجزیه و تحلیل کند و این به امنیت سیستم شرکت بستگی دارد. اگر لایه های امنیتی آن زیاد باشد، داده های طعمه و واقعی کمک زیادی به هکر نخواهند کرد و نمی‌تواند شرکت را هک کند.

 با این حال این اقدام به معنای حفاظت داده ها نیست، بلکه یک اقدام پیشگیرانه است که به شرکت ها کمک می کند در خصوص نقض امنیتی داده‌ها حرکتی انجام دهند و خود را آماده دفاع کنند.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها