هکرها به ویندوز هجوم آوردند

کالاسودا_هکرها با کمک نقص امنیتی جدید ویندوز به این سیستم عامل حمله کرده اند. نقصی که به نظر می رسد ناشی از سهل انگاری مایکروسافت باشد.

موضوع نقص امنیتی در برخی سیستم های مایکروسافت موضوع جدید نیست. اما این بار اوضاع کمی پیچیده تر شده و کار به ویندوز، آن هم ویندوز ۱۰ رسیده است. اما ماجرا از چه قرار است و تا چه حد باید نگران اوضاع باشیم ؟

تا مدتی پیش، آسیب‌پذیری‌های اسپکتر و ملت داون به هکرها اجازه می‌داد علاوه بر سرقت کلمات و رمز عبور کاربران، تمامی اطلاعات ذخیره شده موجود بر حافظه، پردازنده کامپیوترها  و گوشی‌های هوشمند همراه را به سرقت برده و از آن سوءاستفاده کنند.این سطح از دسترسی سبب می‌شد به تراشه‌های دیگری همچون  ای ام دی و ای آر ام نیز دسترسی داشته باشند.

جزئیات و اطلاعاتی مننشره نشان دهنده وجود یک حفره امنیتی و آسیب پذیری در سرویس پست الکترونیک اوت لوک ( Outlook) مایکروسافت است که به هکرها و مجرمان سایبری امکان می‌دهد تا رمز عبور کاربران را که هنگام ورود به سیستم عامل ویندوز استفاده می‌کردند، به سرقت برده و از اطلاعات ذخیره شده آن‌ها برروی رایانه سوءاستفاده کنند.پ

اما این ضعف امنیتی دقیقا چه می کند ؟ روش و نحوه عملکرد این ضعف امنیتی به این شکل است  که هکرها با ارسال یک ایمیل به سرویس Microsoft Outlook و باز کردن و خواندن آن توسط کاربران، به رایانه و اطلاعات ایشان نفوذ پیدا کرده و داده‌های محرمانه و شخصی آن‌ها را به سرقت می‌برند.

با توجه به اطلاعات مذکور به نظر می رسد مایکروسافت باید یک تمهید جدی تر برای مشکلات خود بیندیشد و برای حل بحران های خود فکری  تازه داشته باشد.

با عضویت در کانال تلگرام کالاسودا در جریان آخرین خبرهای حوزه فناوری قرار بگیرید