اخبار

هکر تایوانی مارک زاکربرگ را تهدید کرد

هکر تایوانی مارک زاکربرگ را تهدید کرد

کالاسودا - کالاسوداهکر تایوانی مارک زاکربرگ را تهدید کرد_ به تازگی خبری از سوی یک هکر تایوانی به گوش رسیده که مارک زاکربرگ را تهدید کرده است که صفحه فیسبوک او را حذف خواهد کرد.

ادعای این هکر تایوانی

هکر تایوانی ادعا کرده که قصد دارد حذف اکانت کاربری مارک زاگربرگ را روز یکشنبه به صورت زنده به کاربران نمایش دهد. او این خبر را در پستی برای 26 هزار کاربر خود به صورت رسمی اعلام کرد.

چانگ چی یوآن قول داده است که روز یکشنبه این کار را به صورت زنده انجام دهد. او یک هکر مشهور در تایوان است.

فعالیت های این هکر تایوانی

پیچ آقای چانگ به عنوان یک پیچ فعال در زمینه تکنولوژی ثبت شده است و جالب اینکه در سال 2016 یک راننده اتوبوس از او به دلیل هک کردن سیستم حمل و نقل و خرید یک بلیط به ارزش سه دلار شکایت کرده است. او همچنین اسکرین شات های خود و همچنین جواب های شرکت فیسبوک در زمینه اعلام باگ را نیز منتشر کرده است.

او قبلا هم در مورد اینکه از هک کردن به عنوان کسب درآمد استفاده می کند صحبت کرده بود. فیسبوک برنامه ای را راه اندازی کرده است که طی آن کاربران با اعلام باگ های موجود در برنامه پاداش می گیرند.

اگر او این کار را انجام دهد ، به اولین شخص در هک کردن پیج زاکربرگ شناخته نمی شود زیرا این اتفاق قبلا هم رخ داده است. در سال 2011 یک هکر موفق شده بود که پست جدیدی با نام خود در صفحه زاکربرگ ارسال کند.

هکر تایوانی مارک زاکربرگ را تهدید کرد

واکنش شرکت فیسبوک به اقدامات این هکر تایوانی

تحرکات حاکی از آن است که فیسبوک قصد ندارد تا کاری برای جلوگیری از این هکر انجام دهد. به گفته او زمان انجام این هک در ساعت 6 بعد از ظهر به وقت محلی است. این زمان به وقت شهرهای مختلف به صورت زیر است:

ساعت 3 صبح به وقت سانفرانسیسکو

ساعت 6 صبح به وقت نیویورک

ساعت 11 صبح به وقت لندن

ساعت 12 ظهر به وقت برلین

ساعت 1 ظهر به وقت مسکو

ساعت 3:30 ظهر به وقت دهلی

ساعت 6 بعد از ظهر به وقت پکن

ساعت 7 بعد از ظهر به وقت توکیو

ساعت 8 شب به وقت سیدنی

 به روز رسانی

به گفته گزارش های اعلام شده این هکر از اقدام خود صرف نظر کرده است و در پیامی اظهار داشته است: « من موضوع پخش زنده را کنسل کردم و این باگ را به فیسبوک هم اعلام کرده ام و مدرک خود را هم پس از دریافت پاداش از سوی فیسبوک نمایش خواهم داد. »

با عضویت در کانال تلگرام کالاسودا فناورانه زندگی کنید

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید
نظرتان در مورد این مطلب چیست؟

نظر خود را اینجا بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برو بالا