هکر روسی Aleksei Burkov گناهکار شناخته شد

آقای Aleksei Burkov مجرم سایبری روسی،  به دلیل راه اندازی  یک مرکز جنایی آنلاین و سایت آنلاین غیرقانونی مبنی بر فروش مدارک به سرقت رفته، که از آن برای ساخت بیش از 20 میلیون دلار خرید تقلبی استفاده کرده بود، گناهکار شناخته شد.

به گزارش کالاسودا و به نقل از انگجت، Burkov در سال 2015 در فرودگاهی در نزدیکی تل آویو دستگیر شد. در سال 2017 ، یک دادگاه منطقه ای اسرائیل استرداد وی را به ایالات متحده تصویب كرد ، اما روسیه سالها با این تصمیم جنگید. به نظر می رسد دولت روسیه نگران اطلاعاتی است که  Burkov از آن آگاهی دارد.

در اواخر سال 2019 ، Burkov به ایالات متحده استرداد شد و طبق گفته دفتر دادستان ایالات متحده ، وی به دلیل کلاهبرداری و توطئه و ارتکاب مزاحمت رایانه ، سرقت هویت و دسترسی به دستگاههای جعلی و پولشویی متهم شد اما  اتهامات وارده به خود را رد کرد. وی در دادگاه هشتم ماه می گذشته به 15 سال زندان محکوم شد.

Burkov وب سایتی به نام Cardplanet را راه اندازی کرد ، که اطلاعات کارت‌های کاربران را می فروخت ، که بخش اعظم آن متعلق به شهروندان آمریکایی بود.

او همچنین وب سایت DirectConnection را به راه انداخت. جایی که مجرمان سایبری می توانند کالاهای سرقت شده را مانند شناسایی شخصی اطلاعات و نرم افزارهای مخرب و همچنین سرویس هایی مانند پولشویی و هک کردن را تبلیغ کنند.

سایر اعضای DirectConnection شامل Maksim Yakubets از مسکو و Peter Levashov تبعه روسیه بودند. در ماه دسامبر ، اف بی آی برای اطلاعاتی که منجر به دستگیری Yakubets  می شود پاداش 5 میلیون دلاری ارائه داد.

دستگیری و اتهام Burkov نشان دهنده یک پیروزی نمادین دیگر نیروی انتظامی آمریکا علیه مجرمان سایبری بین المللی است.

مقامات اسرائیلی پیشنهاد داده اند که روسیه با مبادله و آزاد کردن زن 26 ساله اسرائیلی که به جرم اتهامات مربوط به مواد مخدر  به هفت سال زندان در مسکو محکوم شده است؛ می تواند Burkov را آزاد کند.

 

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها